Liga włoska - 11. kolejka Serie C: Paganese 1926 - US Vibonese 2-2 (0-1)

23 października na Stadio Marcello Torre w Paganiem odbył się pojedynek 11. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Paganese 1926 i US Vibonese. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 1 200 widzów.

11. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-23 18:30 | Stadion: Stadio Marcello Torre | Widzów: 1200 | Arbiter: M. Giordano
D. Allegretti 89'

Nagle piłkarze US Vibonese nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Michele Emmausso.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu US Vibonese.

Drużyna US Vibonese niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 27 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Aniello Panariello. W 57. minucie Antonino Musso zastąpił Thomasa Albertiego.

W tej samej minucie trener US Vibonese postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Edoarda Rezziego wszedł Amir Mahrous, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi gości udało się strzelić gola i wygrać. W 57. minucie boisko opuścili piłkarze US Vibonese: Giorgio Tumbarello, Mario Pugliese, a na ich miejsce weszli Fabio Tito, Mario Prezioso.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Paganese 1926 przyniosły efekt bramkowy. W 62. minucie Marco Schiavino dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 73. minucie Davide Petermann został zmieniony przez Diego Allegrettiego, a za Filippa Berardiego wszedł na boisko Leonardo Taurino, co miało wzmocnić drużynę US Vibonese. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francesca Scarpę na Simone Mattię w tej samej minucie oraz Cristiana Caccettę na Fabrizia Bramatiego w tej samej minucie. W 89. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Diego Allegretti osłabiając tym samym zespół US Vibonese. W tej samej minucie wynik ustalił z karnego Diego Allegretti. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Errico Altobello
 49′ Aniello Panariello
Pietro Ciotti
 62′ Marco Schiavino
Alex Redolfi
Mariano Stendardo
Fabio Tito57′
86′ Cristian Caccetta
Filippo Berardi73′
Giorgio Capece
Davide Petermann73′
Danilo Gaeta
Mario Prezioso57′
57′ Antonino Musso
Edoardo Rezzi57′
Caetano Prósperi Calil
Gabriele Bernardotto
73′ Francesco Scarpa
Ferdinando Maniscalchi
86′ Fabrizio Massimo Bramati
Alessandro Prezzabile
Giuseppe Guadagni
Mario Pugliese57′
Kevin Lidin
Giorgio Tumbarello57′
73′ Simone Mattia
Diego Allegretti73′  89′ (k.) 89′
57′ Thomas Alberti
Sergio Nicolás Bubas

Francesco Napolitano

Leonardo Taurino73′

Piłkarze gości obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół US Vibonese w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Paganese 1926 zawalczy o kolejne punkty w Potenzy. Jej przeciwnikiem będzie AZ Picerno ASD. Tego samego dnia Unicusano Ternana Calcio zagra z zespołem US Vibonese na jego terenie.