Liga włoska - 11. kolejka Serie C: Fermana - US Triestina Calcio 0-3 (0-1)

W starciu 11. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 24 października, zespół Fermana przegrał z US Triestina 0-3 (0-1). Mecz na Stadio Bruno Recchioni w Fermo obejrzało 1 476 widzów.

11. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-24 20:45 | Stadion: Stadio Bruno Recchioni | Widzów: 1476 | Arbiter: A. Di Graci
M. Beccaro 87'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół US Triestina wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Triestina w 10. minucie spotkania, gdy Rocco Costantino zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu US Triestina.

Drugą połowę drużyna Fermana rozpoczęła w zmienionym składzie, za Massima D'Angelę wszedł Alex Rolfini. W 56. minucie Leonardo Gatto zastąpił Davisa Mensaha.

Kibice US Triestina nie mogli już doczekać się wprowadzenia Guida Gomeza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Rocco Costantino. Posunięcie trenera było słuszne. Guida Gomeza zdobył drugą bramkę w 82. minucie spotkania. W 62. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Roberto Codromaz, Pablo Granoche, a na ich miejsce weszli Alessandro Malomo, Andrea Ferretti. Chwilę później trener Fermana postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Filippa Belliniego. Na boisko wszedł Ilario Iotti, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Luigi Liguori został zmieniony przez Andreę Petrucciego, a za Tommy'ego Maistrella wszedł na boisko Luca Cognigni, co miało wzmocnić zespół Fermana. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreę Procaccia na Marca Beccara. Angelo Persia z Fermana na 10 minut przed zakończeniem pojedynku dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę.

Drużyna Fermana ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 82. minucie wynik na 0-2 podwyższył Guido Gomez.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Fermana doszło do zmiany. Giorgio Mantini wszedł za Antonia Bacia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie wynik ustalił Marco Beccaro.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Alessandro Malomo62′
84′ Antonio Bacio Terracino
Andrea Scrugli
65′ Filippo Bellini
Daniele Giorico
65′ Luigi Liguori
Federico Maracchi
80′ Angelo Persia
Rocco Costantino  10′ 56′
Luca Ricciardi
Andrea Ferretti62′
46′ Massimo D'Angelo
Leonardo Davide Gatto56′
77′ Tommy Maistrello
Andrea Procaccio77′
Mattia Palombo
Kristjan Matošević
65′ Ilario Iotti
Tommaso Rossi
Simone Isacco
Roberto Codromaz62′
Marco Manetta
Paolo Frascatore
84′ Giorgio Mantini
Marco Beccaro77′  87′
65′ Andrea Petrucci
Manuel Federico Hidalgo Gasparini
Gianluca Urbinati
Paulo Henrique Rolim de Genova
Michael Venturi
Demetrio Steffè
77′ Luca Cognigni
Guido Gomez56′  82′
Alberto Fiumicetti
Pablo Mariano Granoche Louro62′
Hernan Rodolfo Molinari
Davis Mensah56′
46′ Alex Rolfini
Mattia Vicaroni

Arbiter pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom US Triestina przyznał cztery żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Fermana rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie AC Rimini. Natomiast w poniedziałek Alma Juventus Fano 1906 zagra z zespołem US Triestina na jego terenie.