Liga włoska - 11. kolejka Serie C: FC Rieti - ADC Viterbese Castrense 4-2 (3-1)

W pojedynku 11. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 23 października, drużyna FC Rieti wygrała z Viterbese Castrense 4-2 (3-1). Mecz na Stadio Centro d'Italia - Manlio Scopigno obejrzało 925 widzów.

11. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-23 20:45 | Stadion: Stadio Centro d'Italia - Manlio Scopigno | Widzów: 925 | Arbiter: P. Bitonti
S. Palermo 86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka FC Rieti wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Nieoczekiwanie piłkarze FC Rieti nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie bramkę zdobył Leo Beleck.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Rieti w 19. minucie spotkania, gdy Francesco Marcheggiani strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 23. minucie w zespole Viterbese Castrense doszło do zmiany. Simone Palermo wszedł za Maria Pacillego.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Michele Volpe.

Niedługo później Francesco Marcheggiani wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Rieti, zdobywając kolejną bramkę w 44. minucie starcia.

Drugą połowę drużyna Viterbese Castrense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alessia Mililla, Antoniniego Czulinę weszli Mattia Zanoli, Mamadou Tounkara.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 48. minucie wynik na 4-1 podwyższył Andrea De Paoli.

W 56. minucie Daniel Bezziccheri został zmieniony przez Marca Simonellego. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Viterbese Castrense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Salvatore Molinaro, a murawę opuścił Michele Volpe.

Zawodnicy Viterbese Castrense w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Simone Palermo.

W 87. minucie w jedenastce FC Rieti doszło do zmiany. Marco Arcaleni wszedł za Antonia Granatę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-2.

Federico Baschirotto
87′ Antonio Granata
Francesco De Giorgi
Tiziano Tiraferri
Alessio Milillo46′
Andrea Zanchi
Nicholas Bensaja
 48′ Andrea De Paoli
Antonini Czulina46′
75′ Giuseppe Palma
Andrea Errico
Enrico Zampa
Mario Pacilli23′
 18′ 65′ Leo Beleck
Daniel Bezziccheri56′
 19′, 44′ Francesco Marcheggiani
Ludovico Ricci
87′ Marco Arcaleni
Mattia Zanoli46′
65′ Abdoul Guiebre
Stefano Antezza
Andrea Marino
Simone Palermo23′  86′
Davide Poddie
Oliver Urso
75′ Pasquale De Sarlo
Salvatore Molinaro80′
Agostino Del Regno
Marco Simonelli56′

Sebastiano Svidercoschi

Mamadou Tounkara46′

Sędzia pokazał siedem żółtych kartek piłkarzom FC Rieti, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Zespół FC Rieti w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Viterbese Castrense rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie ASD Sicula Leonzio. Tego samego dnia USD Cavese 1919 będzie przeciwnikiem zespołu FC Rieti w meczu, który odbędzie się w Castellammare di Stabii.