Liga włoska - 11. kolejka Serie C: Cesena FC - FC Südtirol 0-1 (0-0)

23 października na Orogel Stadium-Dino Manuzzi odbył się mecz 11. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami AC Cesena i FC Südtirol. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Südtirol 1-0. Na stadionie stawiło się 9 400 widzów.

11. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-23 18:30 | Stadion: Orogel Stadium-Dino Manuzzi | Widzów: 9400 | Arbiter: G. Repace
Cesena FC
FC Südtirol
0
1
M. Petrella 77'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener AC Cesena postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Nicolę Capelliniego i na pole gry wprowadził napastnika Karla Buticia, który w bieżącym sezonie ma na koncie już pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie trener FC Südtirol postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Matteo Rover, a murawę opuścił Simone Mazzocchi.

W 71. minucie Giuseppe De Feudis został zmieniony przez Juana Valencię. W 75. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Emanuele Gatto, Mirko Petrella, a na ich miejsce weszli Gianluca Turchetta, Daniele Casiraghi.

Jedynego gola meczu strzelił Mirko Petrella dla jedenastki FC Südtirol. Bramka padła w tej samej minucie. W 83. minucie Emanuele Valeri został zmieniony przez Federica Girauda, a za Alessia Zerbina wszedł na boisko Giuseppe Borello, co miało wzmocnić zespół AC Cesena. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tommasa Morosiniego na Hannesa Finka.

Jan Polak
83′ Emanuele Valeri
Kévin Vinetot
64′ Nicola Capellini
Luca Berardocco
71′ Giuseppe De Feudis
Gianluca Turchetta75′
83′ Alessio Zerbin
Simone Davì
83′ Federico Giraudo
Niccolò Romero
71′ Juan Manuel Valencia Aponzá
Matteo Rover64′
83′ Giuseppe Borello

64′ Karlo Butić

Matteo Pantaleoni

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę zespół FC Südtirol zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie USD Virtusvecomp Verona. Tego samego dnia Ravenna FC będzie gościć jedenastkę AC Cesena.