Liga włoska - 11. kolejka Serie C: Catania - Bisceglie Calcio 1-1 (1-0)

W pojedynku 11. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 23 października, drużyna Cataniej zremisowała z Bisceglie Calcio 1-1 (1-0). Mecz na Stadio Angelo Massimino obejrzało 6 724 widzów.

11. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-23 20:45 | Stadion: Stadio Angelo Massimino | Widzów: 6724 | Arbiter: F. Longo
Calcio Catania
AS Bisceglie 1913 Don Uva APD
1
1
L. Calapai 44'
O. Ebagua 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Cataniej wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Cataniej w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie bramkę zdobył Luca Calapai.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cataniej.

Drugą połowę drużyna Bisceglie Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Leonarda Mastrippolita wszedł Claudio ferrante. W 61. minucie za Andreę Mazzaraniego wszedł Davis Curiale.

W tej samej minucie trener Bisceglie Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Valerio Cardamone, a murawę opuścił Giuseppe Tarantino. Między 63. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Cataniej: Francesco Lodi, Matteo Di Piazza, Giovanni Marchese, Luca Calapai, na ich miejsce weszli: Rosario Bucolo, Emanuele Catania, Lorenzo Saporetti, Kevin Biondi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alessandra Gatta, Alessandra Camporealego zajęli: Salvatore Longo, Osariemen Ebagua.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W doliczonej pierwszej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Osariemen Ebagua.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Angelo Casadei
 44′ 86′ Luca Calapai
Petko Hristov
86′ Giovanni Marchese
Mady Abonckelet Duc
79′ Francesco Lodi
Alessandro Camporeale71′
61′ Andrea Mazzarani
Urban Žibert
Giuseppe Rizzo
Alessandro Gatto63′
79′ Matteo Di Piazza
Álvaro Montero Fernández
Miguel Angel Martinez
Nicola Borghetto
Mario Noce
Nicolò Murolo
86′ Lorenzo Saporetti
Valerio Cardamone61′
86′ Kevin Biondi
Claudio ferrante46′
79′ Rosario Bucolo
Ciro Spedaliere
Maks Barišič
Reno Wilmots
79′ Emanuele Catania
Saverio Dellino
61′ Davis Curiale
Osariemen Giulio Ebagua71′  90′
Gian Marco Distefano
Salvatore Longo63′
Mattia Rossetti
Carlo Manicone

Arbiter nie ukarał zawodników Cataniej żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Zespół Cataniej w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższą niedzielę zespół Cataniej zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie SSC Bari. Tego samego dnia Virtus Francavilla zagra z zespołem Bisceglie Calcio na jego terenie.