Liga włoska - 11. kolejka Serie C: Carrarese Calcio - Calcio Como 2-0 (0-0)

23 października na Stadio dei Marmi w Carrarze odbył się mecz 11. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Carrarese Calcio i Calcio Como. Starcie zakończyło się zwycięstwem Carrarese Calcio 2-0. Na stadionie stawiło się 1 249 widzów.

E. Calderini 88'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków zespół Carrarese Calcio wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 57. minucie Giovanni Foresta zastąpił Lorenza Pasciutiego. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Calcio Como doszło do zmiany. Enrico Celeghin wszedł za Silvana Raggia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Carrarese Calcio w 63. minucie spotkania, gdy Cassio Cardoselli zdobył pierwszą bramkę. Między 64. a 71. minutą, boisko opuścili piłkarze Carrarese Calcio: Massimo Maccarone, Kalifa Manneh, na ich miejsce weszli: Saveriano Infantino, Elio Calderini. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gabriele De Nuzzo, Luki Miracolego zajęli: Lorenzo Peli, Simone Ganz.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Carrarese Calcio, strzelając kolejnego gola. W 88. minucie wynik na 2-0 podwyższył Elio Calderini.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Davide Facchin
90′ Simone Ciancio
Luca Crescenzi
Diego Conson
Dario Toninelli90′
64′ Kalifa Manneh
Alessandro Bellemo
Daniele Mignanelli
Edoardo Bovolon
Michele Murolo
Alessio Iovine
 63′ 90′ Cassio Cardoselli
Francesco Marano
Samuele Damiani
Silvano Raggio Garibaldi60′
57′ Giovanni Foresta
Gabriele De Nuzzo71′
Nicola Valente
Alessandro Gabrielloni
64′ Massimo Maccarone
Ciro Loreto
90′ Daniel Agyei
Simone Sbardella
90′ Francesco Mezzoni
Matteo Solini
57′ Lorenzo Pasciuti
Enrico Celeghin60′
64′  88′ Elio Calderini
Simone Andrea Ganz71′
64′ Saveriano Infantino
Jean Enrico Kouadio90′
Francesco Tavano
Lorenzo Peli71′

Enrico Vocale

Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Carrarese Calcio, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Calcio Como w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Carrarese Calcio będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Busto Arsizio. Jej przeciwnikiem będzie Aurora Pro Patria 1919. Tego samego dnia Calcio Lecco 1912 zagra z zespołem Calcio Como na jego terenie.