Liga włoska - 11. kolejka Serie C: Alma Juventus Fano 1906 - Vis Pesaro 0-2 (0-1)

24 października na Stadio Raffaele Mancini w Fano odbył się mecz 11. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Almy Juventus i Visa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Visa 2-0. Na stadionie zasiadło 2 608 widzów.

11. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-24 20:45 | Stadion: Stadio Raffaele Mancini | Widzów: 2608 | Arbiter: N. Marini
Alma Juventus Fano 1906
Vis Pesaro
0
2
A. Misin 12'
F. Lazzari 87'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Almy Juventus wygrał aż pięć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Visa w 12. minucie spotkania, gdy Alex Misin strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Visa.

Kibice Almy Juventus nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mhanda Carte'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Roberto Marino. W 60. minucie Antonio Di Nardo został zmieniony przez Axela Campeola.

W tej samej minucie Alessandro Tascini został zmieniony przez Yassine'a Ejjakiego, a za Francesca Grandolfa wszedł na boisko Flavio Lazzari, co miało wzmocnić jedenastkę Visa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreę De Vito na Edoarda Tassiego. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Visa postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Davide Voltana wszedł Giorgio Gianola, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Visa utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Visa udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w drużynie Almy Juventus doszło do zmiany. Davide Di Francesco wszedł za Simone Paoliniego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia zmusił do kapitulacji bramkarza Flavio Lazzari.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Andrea Bianchini
73′ Andrea De Vito
Daniele Pedrelli
53′ Roberto Marino
Alex Misin  12′
86′ Simone Paolini
Carlo Romei
53′ Mhando Carte Said
João Cláudio Gomes Ricciulli
86′ Davide Di Francesco
Tomáš Malec
Ador Gjuci
Orazio Pannitteri
73′ Edoardo Tassi

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Almy Juventus, a zawodnikom gości przyznał cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Visa w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Visa będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie AS Gubbio 1910. Natomiast w poniedziałek US Triestina Calcio będzie rywalem zespołu Almy Juventus w meczu, który odbędzie się w Trieście.