Liga włoska - 11. kolejka Serie C: Alessandria 1912 - Pistoiese 1921 1-1 (1-0)

W pojedynku 11. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 23 października, zespół Alessandria 1912 zremisował z Pistoiese 1921 1-1 (1-0). Mecz na Stadio Giuseppe Moccagatta obejrzało 1 469 widzów.

11. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-23 20:45 | Stadion: Stadio Giuseppe Moccagatta | Widzów: 1469 | Arbiter: S. Nicolini
US Alessandria Calcio 1912
US Pistoiese 1921
1
1
L. Pandolfi 13'
F. Cerretelli 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Alessandria 1912 wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Alessandria 1912 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Luca Pandolfi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Alessandria 1912.

W 58. minucie za Lucę Pandolfiego wszedł Franklyn Akammadu. Chwilę później trener Pistoiese 1921 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Ognjen Stijepović, a murawę opuścił Andres Llamas.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Alessandria 1912 doszło do zmiany. Filippo Gilli wszedł za Gabriela Cleura. W 76. minucie boisko opuścili piłkarze Pistoiese 1921: Francesco Cerretelli, Gregorio Morachioli, a na ich miejsce weszli Francesco Valiani, Luigi Falcone. Chwilę później trener Alessandria 1912 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Alessandra Gazziego. Na boisko wszedł Fabio Castellano, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 80. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Mirko Bortoletti, Pierluigi Cappelluzzo, a na ich miejsce weszli Emanuele Spinozzi, Alessandro Bordin. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Francesco Cerretelli. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Matteo Pisseri
66′ Gabriel Cleur
Emanuele Spinozzi80′
78′ Alessandro Gazzi
Francesco Valiani76′
Cazim Suljic
Leandro Vitiello
Umberto Eusepi
Luigi Falcone76′
 13′ 58′ Luca Pandolfi
Federico Mazzarani
66′ Filippo Gilli
Giorgio Viti
Kleto Gjura
Mirko Bortoletti80′
Marco Ponzio
Riccardo Capellini
78′ Fabio Castellano
Francesco Cerretelli76′  90′ (k.)
Francisco Sartore
Ognjen Stijepović60′
58′ Franklyn Akammadu
Antonino Tartaglione
Matteo Gerace
Pietro Tempesti
Oussama M'Hamsi
Pierluigi Cappelluzzo80′

Gregorio Morachioli76′

Zawodnicy Alessandria 1912 dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Alessandria 1912 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Pistoiese 1921 zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Novara Calcio. Tego samego dnia UC AlbinoLeffe będzie rywalem zespołu Alessandria 1912 w meczu, który odbędzie się w Gorgonzoli.