Liga włoska - 11. kolejka Serie C: AC Renate - Novara Calcio 1-1 (0-1)

23 października na Stadio Città di Meda w Medzie odbyło się spotkanie 11. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami AC Renate i Novary Calcio. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 400 widzów.

11. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-23 18:30 | Stadion: Stadio Città di Meda | Widzów: 400 | Arbiter: M. Monaldi
AC Renate
Novara Calcio
1
1
M. Anghileri 48'
M. Bortolussi 42'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na cztery mecze drużyna AC Renate wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

W 39. minucie Paolo Grbac zastąpił Elvisa Kabashiego.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Novary Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 42. minucie bramkę zdobył Mattia Bortolussi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Novary Calcio.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Marco Anghileri.

W 62. minucie w drużynie AC Renate doszło do zmiany. Vincenzo Plescia wszedł za Piergiuseppe'a Maritato. A trener Novary Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicolása Schiaviego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Riccardo Collodel. W 76. minucie Giammario Piscitella został zmieniony przez Diego Peraltę, co miało wzmocnić zespół Novary Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francesca Galuppiniego na Carmine De Senę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Gabriele Marchegiani
 48′ Marco Anghileri
Gabriele Capanni
84′ Francesco Galuppini
Riccardo Collodel67′
39′ Paolo Grbac
Giammario Piscitella76′
62′ Piergiuseppe Maritato
Nicolas Fonseca
39′ Elvis Kabashi
Filippo Nardi
84′ Carmine De Sena
Nicolás Adrián Schiavi67′
Federico Pelle
Pablo Andrés González
62′ Vincenzo Plescia
Daniel Paroutis

Diego Peralta76′

Lorenzo Pinzauti

Marco Zunno

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedenastka AC Renate wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą sobotę jedenastka AC Renate zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie SS Monza 1912. Natomiast w niedzielę US Pistoiese 1921 zagra z zespołem Novary Calcio na jego terenie.