Liga włoska - 11. kolejka Serie B: US Salernitana 1919 - ACD Virtus Entella 2-1 (0-0)

W meczu 11. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 2 listopada, jedenastka Salernitana 1919 wygrała z Virtusem Entella 2-1 (0-0). Mecz na Stadio Arechi w Salerno obejrzało 5 432 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Pawła Jaroszyńskiego występującego w Salernitana 1919.

F. Poli 89'

Od pierwszych minut zespół Salernitana 1919 zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Virtusu Entella była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Andrea Schenetti z zespołu gości. Była to 44. minuta starcia.

Między 46. a 61. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Virtusu Entella i jedną drużynie przeciwnej. Na drugą połowę jedenastka Virtusu Entella wyszła w zmienionym składzie, za Marca Chiosę wszedł Carlo Crialese.

Trener Virtusu Entella postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Giuseppe De Lucę. Na boisko wszedł Claudio Morra, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Salernitana 1919 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Fabio Maistro.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salernitana 1919 w 83. minucie spotkania, gdy Lamin Jallow strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Cedric Gondo.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Lamin Jallow, zawodnik Salernitana 1919. W 85. minucie Pierluigi Pinto zastąpił Pawła Jaroszyńskiego. W tej samej minucie w zespole Virtusu Entella doszło do zmiany. Michele Currarino wszedł za Krisztiána Adorjána.

A kibice Salernitana 1919 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mosesa Odjera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Fabio Maistro.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 89. minucie gola kontaktowego strzelił Fabrizio Poli. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Andrea Schenetti.

W doliczonej pierwszej minucie starcia w zespole Salernitana 1919 doszło do zmiany. Milan Đurić wszedł za Cedrica Gondo. Drużynie Virtusu Entella zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Salernitana 1919.

Mauro Coppolaro
85′ Pierluigi Pinto
Luca Nizzetto
 80′ 56′ 87′ Fabio Maistro
Andrea Schenetti44′
90′ Cedric Gondo
Matteo Mancosu
 83′ 84′ Lamin Jallow
Giuseppe De Luca69′
Gianmarco Vannucchi
Daniele Borra
85′ Paweł Jaroszyński
Federico Valietti
87′ Moses Odjer
Francesco Ardizzone
Alessio Cerci
Manuel Cicconi
90′ Milan Đurić
Michele Currarino85′

Andrea Settembrini

Marco Toscano

Manuel De Luca

Claudio Morra69′

Zespół Salernitana 1919 zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów, dwa razy obijał słupki bramki drużyny Virtusu Entella.

Zawodnicy Salernitana 1919 dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.