Liga włoska - 11. kolejka Serie B: Cosenza Calcio - US Cremonese 2-0 (2-0)

4 listopada na Stadio San Vito-Luigi Marulla odbyło się starcie 11. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Cosenza Calcio i US Cremonese. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cosenza Calcio 2-0. Na stadionie stawiło się 4 283 widzów.

11. kolejka Włochy - Serie B
2019-11-04 21:00 | Stadion: Stadio San Vito-Luigi Marulla | Widzów: 4283 | Arbiter: A. Di Martino
Cosenza Calcio
US Cremonese
2
0
D. Sciaudone 3'
E. Rivière 11'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Sciaudone. Asystę przy bramce zanotował Mirko Carretta.

W czwartej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Claitona z US Cremonese, a w ósmej minucie Franka Kanoute'a z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cosenza Calcio w 11. minucie spotkania, gdy Emmanuel Rivière strzelił drugiego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom US Cremonese: Michele Castagnettiemu w 33. i Antoniowi Caracciolowi w 43. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie Mariano Arini został zmieniony przez Fabia Ceravola. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Cosenza Calcio: Mirkowi Brucciniemu w 65. i Pietrowi Perinie w 83. minucie.

W 71. minucie Mirko Carretta został zmieniony przez Zinédine Machacha, co miało wzmocnić zespół Cosenza Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michele Castagnettiego na Samuela Gustafsona oraz Simone Palombiego na Vasile'a Mogoș. Niedługo później trener Cosenza Calcio postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jaime Báeza wszedł Salvatore Monaco, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły gole.

Báez Stábile
83′ Pietro Perina
Emanuele Terranova
65′ Mirko Bruccini
Danilo Soddimo
8′ Frank Kanoute
Mariano Arini53′
 3′ Daniel Sciaudone
Michele Castagnetti33′ 72′
71′ Mirko Carretta
Luca Valzania
 11′ Emmanuel Rivière
Daniel Ciofani
89′ Jaime Báez Stábile
Vasile Mogoș79′
89′ Salvatore Monaco
Luca Ravanelli
Jeremy Broh
Francesco Renzetti
Leandro Greco
Nadir Zortea
71′ Zinédine Machach