Liga włoska - 11. kolejka Serie B: ASD Spezia - Chievo Werona 0-0

1 listopada na Stadio Alberto Picco w La Spezi odbył się pojedynek 11. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami ASD Spezia i Chievo Werona. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 5 338 widzów.

11. kolejka Włochy - Serie B
2019-11-01 21:00 | Stadion: Stadio Alberto Picco | Widzów: 5338 | Arbiter: F. Fourneau
ASD Spezia Calcio 2008
AC Chievo Werona
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Chievo Werona wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie za Lucę Vignalego wszedł Salvador Ferrer.

W 27. minucie Luca Mora został zmieniony przez Giulia Maggiorego, co miało wzmocnić zespół ASD Spezia . Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Riccarda Meggioriniego na Damira Cetera w 40. minucie. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Giuliowi Maggioremu, zawodnikowi gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie Massimo Bertagnoli został zmieniony przez Emanuele Giaccheriniego, co miało wzmocnić drużynę Chievo Werona. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sveinna Gudjohnsena na Emanuela Gyasiego w 74. minucie. W 67. minucie kartkę otrzymał Sveinn Gudjohnsen z ASD Spezia.

Po chwili trener Chievo Werona postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Joela Obiego. Na boisko wszedł Salvatore Esposito, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucę Garritana z Chievo Werona, a w 86. minucie Matteo Ricciego z drużyny przeciwnej.

Lorenzo Dickmann
15′ Luca Vignali
Sauli Vaisanen
Paolo Bartolomei
Massimo Bertagnoli55′
27′ Luca Mora
Luca Garritano78′
86′ Matteo Ricci
Joel Obi77′
Antonino Ragusa
Jacopo Segre
67′ 74′ Sveinn Aron Gudjohnsen
Nicolas Sebastian Frey
15′ Salvador Ferrer Canals
Maxime Jean Roberto Leverbe
Leonardo Benedetti
Michele Rigione
27′ 36′ Giulio Maggiore
Salvatore Esposito77′
Delano Burgzorg
Emanuele Giaccherini55′
74′ Emanuel Quartsin Gyasi
Nuno Henrique Pina Nunes
Giuseppe Mastinu
Damir Ceter Valencia40′
Federico Ricci
Manuel Pucciarelli

Pietro Rovaglia

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze ASD Spezia dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.