Liga włoska - 10. kolejka Serie C: Viterbese Castrense - SS Rende 6-1 (1-1)

W spotkaniu 10. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 19 października, jedenastka Viterbese Castrense wysoko wygrała z SS Rende 6-1 (1-1). Mecz na Stadio Enrico Rocchi w Viterbo obejrzało 1 200 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-19 18:30 | Stadion: Stadio Enrico Rocchi | Widzów: 1200 | Arbiter: M. Acanfora
F. Vivacqua 31'

Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Viterbese Castrense trafiła do bramki rywala. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Zhivko Atanasov.

Piłkarze SS Rende nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie Francesco Vivacqua wyrównał wynik meczu z karnego.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Davide Sibilia.

W 55. minucie Moussa Ndiaye zastąpił Michele Collocola.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Viterbese Castrense, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 3-1 podwyższył Mamadou Tounkara. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy Mamadou Tounkara ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 4-1.

Chwilę później trener SS Rende postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Emira Muratiego. Na boisko wszedł Massimo Loviso, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Kibice Viterbese Castrense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Salvatore Molinara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Antonini Czulina. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. W 76. minucie w jedenastce SS Rende doszło do zmiany. Alberto Libertazzi wszedł za Francesca Vivacquę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viterbese Castrense w 77. minucie spotkania, gdy Daniel Bezziccheri zdobył piątą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia w drużynie Viterbese Castrense doszło do zmiany. Marco Simonelli wszedł za Mamadou Tounkarę.

Niedługo później Marco Simonelli wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viterbese Castrense, zdobywając kolejną bramkę w 89. minucie meczu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6-1.

Luca Savelloni
 5′ Zhivko Atanasov
Luca Bruno
Federico Baschirotto
Gabriele Germinio
Francesco De Giorgi
Allan Junior Blaze
72′ Alessio Milillo
Pasquale Giannotti
72′ Nicholas Bensaja
Emir Murati66′
72′ Antonini Czulina
Moussa Ndiaye55′
Andrea Errico
Riccardo Rossini
 48′ 66′ Davide Sibilia
Luca Daniel Scimia
 77′ Daniel Bezziccheri
Ferdinando Vitofrancesco
 55′, 65′ 82′ Mamadou Tounkara
Francesco Vivacqua  31′ (k.) 76′
Massimiliano Maraolo
Davide Borsellini
Roberto Pini
Gianmarco Palermo
72′ Edoardo Bianchi
Federico Ampollini
Ludovico Ricci
Vanja Drkušić
Mattia Zanoli
Devis Nossa
72′ Stefano Antezza
Daniele Cipolla
66′ Mario Pacilli
Michele Collocolo55′
Oliver Urso
Massimo Loviso66′
72′ Salvatore Molinaro
Alberto Libertazzi76′
82′  89′ Marco Simonelli
Fabio Morselli
Sebastiano Svidercoschi
Vittorio Vigolo
Michele Volpe

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół Viterbese Castrense w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę jedenastka SS Rende rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie ASD Sicula Leonzio. Tego samego dnia FC Rieti będzie gościć zespół Viterbese Castrense.