Liga włoska - 10. kolejka Serie C: Vis Pesaro - Piacenza Calcio 1-0 (0-0)

W pojedynku 10. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 20 października, drużyna Visa wygrała z Piacenza Calcio 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Tonino Benelli w Pesaro obejrzało 1 427 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-20 17:30 | Stadion: Stadio Tonino Benelli | Widzów: 1427 | Arbiter: E. Feliciani
Vis Pesaro
Piacenza Calcio
1
0
D. Voltan 75'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie Hamza El Kaouakibi zastąpił Davide Zappellę. Niedługo później trener Visa postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Antonia Di Nardo wszedł Axel Campeol, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie w jedenastce Visa doszło do zmiany. Yassine Ejjaki wszedł za Alessandra Tasciniego.

Jedyną bramkę meczu dla Visa zdobył z karnego Davide Voltan w 75. minucie. W 76. minucie w drużynie Piacenza Calcio doszło do zmiany. Thomas Bolis wszedł za Gianlucę Nicca.

W tej samej minucie trener Piacenza Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Youssouph Sylla, a murawę opuścił Luca Cattaneo. W 82. minucie Davide Voltan został zmieniony przez Flavia Lazzariego, a za Francesca Grandolfa wszedł na boisko Giorgio Gianola, co miało wzmocnić zespół Visa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Imperialego na Riccarda Fortego.

Hamza El Kaouakibi60′
72′ Antonio Di Nardo
Matteo Marotta
87′ Francesco Grandolfo
Gianluca Nicco76′
72′ Alessandro Tascini
Alessio Sestu
 75′ (k.) 82′ Davide Voltan
Lorenzo Borri
72′ Axel Campeol
Cosimo Nannini
87′ Giorgio Gianola
Davide Zappella60′
Carlo Romei
Thomas Bolis76′
72′ Yassine Ejjaki
Mattia Corradi
Alessandro Gabbani
Manuel Giandonato
82′ Flavio Lazzari
Riccardo Forte83′
João Cláudio Gomes Ricciulli
Youssouph Cheikh Sylla76′
Tomáš Malec

Orazio Pannitteri

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę drużyna Piacenza Calcio rozegra kolejny mecz w Salò. Jej przeciwnikiem będzie AC Feralpi Salo. Natomiast w czwartek Alma Juventus Fano 1906 będzie gościć zespół Visa.