Liga włoska - 10. kolejka Serie C: US Vibonese Calcio - Calcio Catania 5-0 (2-0)

20 października na Stadio Luigi Razza w Vibo Valentii odbył się mecz 10. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami US Vibonese i Cataniej. Starcie zakończyło się zwycięstwem US Vibonese 5-0. Pojedynek obejrzało 1 380 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-20 15:00 | Stadion: Stadio Luigi Razza | Widzów: 1380 | Arbiter: L. Zufferli
D. Allegretti 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Cataniej wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Vibonese w czwartej minucie spotkania, gdy Gabriele Bernardotto strzelił pierwszego gola.

Drużyna Cataniej ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Mario Pugliese.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Cataniej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Davis Curiale, a murawę opuścił Mattia Rossetti.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie Gabriele Bernardotto po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Vibonese w 55. minucie spotkania, gdy Sergio Bubas strzelił z karnego czwartego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Jacopo Dall'Oglio z Cataniej i musiał opuścić boisko. W 70. minucie Francesco Lodi został zmieniony przez Rosaria Bucola. Między 74. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze US Vibonese: Giorgio Tumbarello, Gabriele Bernardotto, Fabio Tito, Sergio Bubas, Filippo Berardi, na ich miejsce weszli: Alessandro Prezzabile, Diego Allegretti, Amir Mahrous, Leonardo Taurino, Gianluca Gualtieri. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Calapai, Andrei Mazzaraniego, Mase'a Addo zajęli: Kevin Biondi, Marco Biagianti, Giuseppe Rizzo.

Trzeba było trochę poczekać, aby Diego Allegretti wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Vibonese, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-0.

Tommaso Silvestri
82′ Fabio Tito
Mase Nana Addo Welbeck81′
87′ Filippo Berardi
Jacopo Dall'Oglio65′
Mario Prezioso
Francesco Lodi70′
 29′ Mario Pugliese
Andrea Mazzarani74′
75′ Giorgio Tumbarello
Giovanni Pinto
 4′, 52′ 75′ Gabriele Bernardotto
Matteo Di Piazza
 55′ (k.) 82′ Sergio Nicolás Bubas
Moise Emmanuel Mbende
87′ Gianluca Gualtieri
Salvatore Simone Pino
82′ Amir Mahrous
Marco Biagianti74′
Ferdinando Maniscalchi
Kevin Biondi74′
75′ Alessandro Prezzabile
Rosario Bucolo70′
Michele Raso
Giuseppe Rizzo81′
Edoardo Rezzi
Maks Barišič
75′  90′ Diego Allegretti
Emanuele Catania
Michele Emmausso
Davis Curiale46′
82′ Leonardo Taurino
Gian Marco Distefano

Zawodnicy gości obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę drużyna US Vibonese zawalczy o kolejne punkty w Paganiem. Jej rywalem będzie Paganese Calcio 1926. Tego samego dnia AS Bisceglie 1913 Don Uva APD zagra z zespołem Cataniej na jego terenie.