Liga włoska - 10. kolejka Serie C: UC AlbinoLeffe - Calcio Lecco 1912 2-0 (1-0)

W meczu 10. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 20 października, jedenastka UC AlbionoLeffe wygrała z Calcio Lecco 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Comunale w Gorgonzoli obejrzało 854 widzów.

G. Genevier 63'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna UC AlbionoLeffe wygrała aż trzy razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie Carmine Giorgione dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki UC AlbionoLeffe.

Drugą połowę drużyna Calcio Lecco rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ametha Falla wszedł Riccardo Capogna.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników UC AlbionoLeffe w 63. minucie spotkania, gdy Gaël Genevier strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 66. minucie Alessandro Galeandro został zmieniony przez Giuseppe Sibillego.

W tej samej minucie trener UC AlbionoLeffe postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Maria Ravasia. Na boisko wszedł Daniel Kouko, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Po chwili trener Calcio Lecco postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Giancarlo Lisai, a murawę opuścił Luca Giudici. W 87. minucie w drużynie UC AlbionoLeffe doszło do zmiany. Alessandro Quaini wszedł za Carmine Giorgionego.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Luca Giudici75′
 63′ (k.) Gaël Genevier
Marco Moleri
 3′ 87′ Carmine Giorgione
Federico Nacci66′
Luca Ruffini
Nicola Strambelli75′
66′ Alessandro Galeandro
Matteo Chinellato
66′ Mario Ravasio
Jacopo Scaccabarozzi
87′ Alessandro Quaini
Riccardo Capogna46′
66′ Daniel Kouko
Giancarlo Lisai75′
66′ Giuseppe Sibilli
Maikol Negro

Rilind Nivokazi

Piłkarze UC AlbionoLeffe otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Calcio Lecco w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą środę drużyna UC AlbionoLeffe zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Olbia Calcio. Tego samego dnia Juventus U-23 zagra z drużyną Calcio Lecco na jej terenie.