Liga włoska - 10. kolejka Serie C: Teramo Calcio - Paganese Calcio 1926 2-1 (2-0)

20 października na Stadio Gaetano Bonolis odbył się mecz 10. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Teramo Calcio i Paganese 1926. Starcie zakończyło się zwycięstwem Teramo Calcio 2-1. Na stadionie stawiło się 2 431 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-20 17:30 | Stadion: Stadio Gaetano Bonolis | Widzów: 2431 | Arbiter: D. Moriconi
F. Scarpa 77'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

W szóstej minucie w zespole Teramo Calcio doszło do zmiany. Alberto Tentardini wszedł za Lucę Di Matteo.

Nieoczekiwanie to piłkarze Teramo Calcio otworzyli wynik. W 25. minucie bramkę zdobył Carlo Ilari.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Teramo Calcio w 45. minucie spotkania, gdy Simone Magnaghi zdobył drugą bramkę.

Trener Paganese 1926 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Calil, a murawę opuścił Mariano Stendardo. W tej samej minucie Thomas Alberti został zastąpiony przez Antonina Mussa.

Niedługo później trener Teramo Calcio postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Domenica Munga wszedł Andrea Cristini, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Teramo Calcio utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole Teramo Calcio doszło do zmiany. Andrea Arrigoni wszedł za Federica Viera. W 77. minucie wynik ustalił z karnego Francesco Scarpa. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 81. minucie Francesco Bombagi został zmieniony przez Simone Santora, a za Simone Magnaghiego wszedł na boisko Pietro Cianci, co miało wzmocnić jedenastkę Teramo Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Danila Gaetę na Giuseppe Guadagniego. Drużynie Paganese 1926 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Teramo Calcio.

Aniello Panariello
6′ Luca Di Matteo
Matteo Perri
Luca Iotti
Marco Schiavino
Matteo Piacentini
Mariano Stendardo53′
81′ Francesco Bombagi
Cristian Caccetta
Pedro Miguel Costa Ferreira
Giorgio Capece
 25′ Carlo Ilari
Danilo Gaeta86′
69′ Domenico Mungo
Simone Mattia
69′ Federico Viero
Thomas Alberti53′
 45′ 81′ Simone Magnaghi
Francesco Scarpa  77′ (k.)
Mattia Valentini
Matteo Campani
69′ Andrea Cristini
Mattia Scevola
Filippo Florio
Piersilvio Acampora
6′ Alberto Tentardini
Giulio Carotenuto
69′ Andrea Arrigoni Marocco
Edoardo Sbampato
Richard Lásik
Angelo Bonavolontà
Simone Minelli
Fabrizio Massimo Bramati
81′ Simone Santoro
Giuseppe Guadagni86′
Daniel Birligea
Kevin Lidin
81′ Pietro Cianci
Antonino Musso53′
Riccardo Martignago
Caetano Prósperi Calil53′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Paganese 1926 w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę drużyna Teramo Calcio zawalczy o kolejne punkty we Francavilli Fontanej. Jej rywalem będzie Virtus Francavilla. Tego samego dnia US Vibonese Calcio zagra z drużyną Paganese 1926 na jej terenie.