Liga włoska - 10. kolejka Serie C: SS Monopoli - Urbs Reggina 1-2 (1-1)

W spotkaniu 10. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 20 października, drużyna SS Monopoli przegrała z Urbs Reggina 1-2 (1-1). Mecz na Stadio Vito Simone Veneziani obejrzało 3 085 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-20 15:00 | Stadion: Stadio Vito Simone Veneziani | Widzów: 3085 | Arbiter: P. Tremolada
S. Corazza 49'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna SS Monopoli wygrała dwa razy, zremisowała pięć, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nieoczekiwanie zawodnicy Urbs Reggina nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Nicola Bellomo.

Piłkarze SS Monopoli szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 32. minucie Giuseppe Carriero wyrównał wynik meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę drużyna Urbs Reggina wyszła w zmienionym składzie, za Nicolę Belloma wszedł Rigoberto Rivas.

Niedługo po przerwie zespół gości ponownie objął prowadzenie. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik ustalił z rzutu karnego Simone Corazza. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 55. minucie German Denis został zastąpiony przez Reginalda. Trener SS Monopoli postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił obrońcę Michele Ferrarę i na pole gry wprowadził napastnika Luigiego Cupponego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie SS Monopoli doszło do zmiany. Vittorio Triarico wszedł za Francesca Giorna.

Chwilę później trener Urbs Reggina postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Alberto De Francesco, a murawę opuścił Nicolò Bianchi. Między 70. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy SS Monopoli: Vittorio Triarico, Daniele Donnarumma, na ich miejsce weszli: Francesco Salvemini, Riccardo Moreo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Simone Corazzy, Desideria Garufa zajęli: Abdou Doumbia, Daniele Gasparetto. W piątej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Dimitris Sounas osłabiając zespół Urbs Reggina.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Edoardo Blondett
65′ Michele Ferrara
Desiderio Michele Garufo87′
Mario Mercadante
Giuseppe Loiacono
 32′ Giuseppe Carriero
Gabriele Rolando
87′ Daniele Donnarumma
Marco Rossi
65′ Francesco Giorno
Alberto De Francesco70′
65′ Luigi Cuppone
Lorenzo Paolucci
Christian Mariano
Francesco Salandria
87′ Riccardo Moreo
Abdou Doumbia70′
76′ Francesco Paolo Salvemini
Reginaldo Ferreira da Silva55′
65′ 76′ Vittorio Triarico Tateo
Rigoberto Manuel Rivas Vindel46′

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom Urbs Reggina, a zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Zespół SS Monopoli w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższą środę zespół Urbs Reggina zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie AZ Picerno ASD. Tego samego dnia Casertana FC będzie gościć zespół SS Monopoli.