Liga włoska - 10. kolejka Serie C: Novara Calcio - Carrarese Calcio 2-1 (2-0)

20 października na Stadio Comunale Silvio Piola odbył się pojedynek 10. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Novary Calcio i Carrarese Calcio. Starcie zakończyło się zwycięstwem Novary Calcio 2-1. Spotkanie obejrzało 4 505 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-20 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Silvio Piola | Widzów: 4505 | Arbiter: L. Angelucci
M. Murolo 74'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Carrarese Calcio wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Riccardo Collodel.

Zespół Carrarese Calcio ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy , strzelając kolejnego gola. W 14. minucie wynik na 2-0 podwyższył Mattia Bortolussi. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Carrarese Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Giovanniego Forestę, Elia Calderiniego, Saveriana Infantinę weszli Cassio Cardoselli, Francesco Tavano, Massimo Maccarone. Trener Novary Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Filippo Nardi, a murawę opuścił Daniele Buzzegoli.

W 67. minucie za Giammaria Piscitellę wszedł Diego Peralta. Na murawie, jak to często zdarzało się Carrarese Calcio w tym sezonie, pojawił się Kalifa Manneh, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 72. minucie Lorenza Pasciutiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Dopiero w drugiej połowie Michele Murolo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Carrarese Calcio, strzelając gola w 74. minucie meczu. Jedenastce Carrarese Calcio zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Novary Calcio.

Samuele Damiani
61′ Daniele Buzzegoli
Giovanni Foresta46′
83′ Gabriele Capanni
Lorenzo Pasciuti72′
 7′ 83′ Riccardo Collodel
Nicola Valente
67′ Giammario Piscitella
Elio Calderini46′
 14′ 83′ Mattia Bortolussi
Saveriano Infantino46′
Luca Ferrara
Guido Pulidori
Filippo Marricchi
Andrea Badan
83′ Angelo Tartaglia
Diego Conson
Pietro Visconti
Kalifa Manneh72′
Alberto Zacchi
Nicholas Rizzo
61′ Filippo Nardi
Daniel Agyei84′
83′ Nicolás Adrián Schiavi
Cassio Cardoselli46′ 84′
Pablo Andrés González
Francesco Mezzoni
Daniel Paroutis
Massimo Maccarone46′
67′ Diego Peralta
Francesco Tavano46′
83′ Lorenzo Pinzauti

Marco Zunno

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Novary Calcio, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę drużyna Carrarese Calcio rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Calcio Como. Tego samego dnia AC Renate będzie rywalem zespołu Novary Calcio w meczu, który odbędzie się w Medzie.