Liga włoska - 10. kolejka Serie C: Imolese Calcio 1919 - AC Feralpi Salo 0-1 (0-0)

20 października na Stadio Romeo Galli w Imoli odbyło się starcie 10. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Imolese Calcio i AC Feralpi. Mecz zakończył się zwycięstwem AC Feralpi 1-0. Na stadionie zasiadło 370 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-20 15:00 | Stadion: Stadio Romeo Galli | Widzów: 370 | Arbiter: L. Zucchetti
Imolese Calcio 1919
AC Feralpi Salo
0
1
T. Ceccarelli 81'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Imolese Calcio wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 64. minucie Simone Pesce został zastąpiony przez Federica Carrara. W tej samej minucie trener AC Feralpi postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Tommaso Ceccarelli, a murawę opuścił Luca Guidetti. Tommaso Ceccarelli nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach.

W tej samej minucie w jedenastce AC Feralpi doszło do zmiany. Francesco Stanco wszedł za Andreę Caracciola. Trener Imolese Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Tommasa Tentoniego i na pole gry wprowadził napastnika Stefana Padovana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 77. minucie Sergio Contessa został zmieniony przez Davide Mordiniego, co miało wzmocnić drużynę AC Feralpi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emmanuela Latte'a na Gabriele Ingrossa.

Jedyną bramkę meczu dla AC Feralpi zdobył z karnego Tommaso Ceccarelli w 81. minucie. W 84. minucie Fabio Della Giovanna został zmieniony przez Dardana Vuthaja, co miało wzmocnić zespół Imolese Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pasquale Maiorina na Daniele Altobellego.

Alessandro Eleuteri
84′ Fabio Della Giovanna
Pasquale Maiorino86′
70′ Tommaso Tentoni
Simone Pesce64′
80′ Emmanuel Latte Lath
Davide Mordini77′
80′ Gabriele Ingrosso
Tommaso Ceccarelli64′  81′ (k.)
70′ Stefano Padovan
Francesco Stanco64′
Abdoulaye Sall

84′ Dardan Vuthaj

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna AC Feralpi w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą środę jedenastka Imolese Calcio rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie AS Gubbio 1910. Tego samego dnia Piacenza Calcio zagra z zespołem AC Feralpi na jego terenie.