Liga włoska - 10. kolejka Serie C: Carpi FC 1909 - Alma Juventus Fano 1906 2-0 (0-0)

20 października na Stadio Sandro Cabassi odbyło się spotkanie 10. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Carpi FC i Almy Juventus. Mecz zakończył się zwycięstwem Carpi FC 2-0. Na stadionie stawiło się 1 820 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-20 17:30 | Stadion: Stadio Sandro Cabassi | Widzów: 1820 | Arbiter: D. Di Marco
Carpi FC 1909
Alma Juventus Fano 1906
2
0
T. Biasci 69'
E. Jelenič 75'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Carpi FC wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

W 36. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Pasquale Di Sabatino, osłabiając zespół gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Almy Juventus rozpoczęła w zmienionym składzie, za Hchiama Kanisa wszedł Mhando Carte. Trener Carpi FC postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Sabera Hraiecha i na pole gry wprowadził napastnika Tommasa Biasciego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Dopiero w drugiej połowie Tommaso Biasci wywołał eksplozję radości wśród kibiców Carpi FC, strzelając gola w 69. minucie starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Carpi FC w 75. minucie spotkania, gdy Enej Jelenič zdobył z karnego drugą bramkę. W 76. minucie za Niccola Tofanariego wszedł Manuel Ricciardi.

W tej samej minucie trener Almy Juventus postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Davide Di Francesco, a murawę opuścił Roberto Marino. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Andrea De Vito
78′ Matteo Lomolino
Pasquale Di Sabatino36′
87′ Enrico Pezzi
Gianluca Carpani
62′ Saber Hraiech
Roberto Marino76′
 75′ (k.) 78′ Enej Jelenič
Simone Paolini
87′ Dario Šarić
Vincenzo Venditti
78′ Gianluca Clemente
Andrea Beduschi
Eros Pellegrini
Benjamin Boccioletti
Fabio Varoli
Andrea Giorgini
87′ Lamine Fofana
Mhando Carte Said46′
Samuele Maurizi
Manuel Ricciardi76′
87′ Lorenzo Simonetti
Giuseppe Sapone
62′  69′ Tommaso Biasci
Luigi Sarli
78′ Cristian Carletti
Riccardo Barbuti
Davide Mastaj
Davide Di Francesco76′
Dennis van der Heijden
Edoardo Tassi

Sędzia przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Carpi FC pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Almy Juventus w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy czwartek zespół Almy Juventus rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Vis Pesaro. Tego samego dnia Modena FC zagra z drużyną Carpi FC na jej terenie.