Liga włoska - 10. kolejka Serie C: ASD Sicula Leonzio - FC Rieti 1-2 (0-0)

W meczu 10. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 20 października, drużyna Sicula Leonzio przegrała z FC Rieti 1-2 (0-0). Mecz na Stadio Comunale Angelino Nobile w Lentiniem obejrzało 413 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-20 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Angelino Nobile | Widzów: 413 | Arbiter: E. Frascaro
ASD Sicula Leonzio
FC Rieti
1
2
F. Lescano 67'
F. Marcheggiani 84',90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka FC Rieti wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 57. minucie Antonio Granata zastąpił Andreę Zanchiego. W 58. minucie w zespole Sicula Leonzio doszło do zmiany. Manuel Ferrini wszedł za Christiana Sosę.

Trener Sicula Leonzio postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Linasa Mėgelaitisa i na pole gry wprowadził napastnika Filippa Scardinę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Tymczasem piłkarze Sicula Leonzio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy z rzutu karnego bramkę zdobył Facundo Lescano.

Wysiłki podejmowane przez zespół FC Rieti w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie Francesco Marcheggiani wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Rieti w 90. minucie spotkania, gdy Francesco Marcheggiani strzelił drugiego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce FC Rieti doszło do zmiany. Pasquale De Sarlo wszedł za Andreę De Paolego.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Nicolo Gigli
58′ Christian Nicolás Sosa De Luca
Antonio Granata57′
79′ Davide Bariti
Tiziano Tiraferri
72′ Paolo Grillo
Andrea De Paoli90′
58′ Linas Mėgelaitis
Andrea Marino74′
Marco Palermo
Giuseppe Palma
Giuseppe Sicurella
Enrico Zampa
 67′ (k.) 79′ Facundo Lescano
Francesco Marcheggiani  84′, 90′
Emanuele Polverino
Stefano Addario
79′ Andrea De Rossi
Matteo Bellopede
58′ Manuel Ferrini
Andrea Zanchi57′
Shaqir Tafa
Marco Arcaleni
Devis Talarico
Davide Poddie
79′ Gianluca Esposito
Leo Beleck74′
Giuseppe Maimone
Pasquale De Sarlo90′
Matteo Manfrè

58′ Filippo Maria Scardina

Ismet Sinani

72′ Vincenzo Vitale

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Sicula Leonzio, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Drużyna Sicula Leonzio w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę jedenastka Sicula Leonzio rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Rende Calcio 1968. Tego samego dnia ADC Viterbese Castrense zagra z jedenastką FC Rieti na jej terenie.