Liga włoska - 10. kolejka Serie B: Venezia FC - Pordenone Calcio 1-2 (0-0)

W spotkaniu 10. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 29 października, zespół Venezia FC przegrał z Pordenone Calcio 1-2 (0-0). Mecz na Stadio Pierluigi Penzo obejrzało 3 068 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie B
2019-10-29 21:00 | Stadion: Stadio Pierluigi Penzo | Widzów: 3068 | Arbiter: A. Rapuano
L. Strizzolo 90'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 43. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michele Di Gregorio z Pordenone Calcio, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Pietra Ceccaroniego z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Venezia FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fabrizia Caligarę wszedł Sergiu Suciu. W 54. minucie kartką został ukarany Salvatore Burrai, zawodnik Pordenone Calcio.

W 56. minucie Gaetano Monachello został zmieniony przez Roberta Zammariniego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Venezia FC w 57. minucie spotkania, gdy Alessandro Capello strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Franco Zuculini.

W 60. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Antonia Fiordilina z Venezia FC, a w 63. minucie Michele De Agostiniego z drużyny przeciwnej. W następstwie utraty gola trener Pordenone Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Davide Mazzocca i na pole gry wprowadził napastnika Lucę Strizzola, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 73. minucie Francesco Di Mariano został zmieniony przez Mattię Aramu, co miało wzmocnić drużynę Venezia FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Semenzata na Davide Gavazziego.

A kibice Venezia FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lorenza Lolla. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Alessandro Capello.

Wysiłki podejmowane przez zespół Pordenone Calcio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 87. minucie Michele De Agostini wyrównał wynik meczu.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Luca Strizzolo. Asystę zaliczył Leonardo Candellone.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Michele Di Gregorio43′
45′ Pietro Ceccaroni
Alessandro Vogliacco
46′ Fabrizio Caligara
Salvatore Burrai54′
60′ Antonio Luca Fiordilino
Davide Mazzocco64′
Franco Zuculini
Gianvito Misuraca
Riccardo Bocalon
Gaetano Monachello56′
 57′ 86′ Alessandro Capello
Leonardo Candellone
73′ Francesco Di Mariano
Luca Zanon
86′ Lorenzo Lollo
Davide Gavazzi78′
Youssef Maleh
Simone Pasa
46′ Sergiu Suciu
Paolo Pinto
Antonio Junior Vacca
Roberto Zammarini56′
73′ Mattia Aramu
Luca Strizzolo64′  90′
Adriano Montalto

Gianmarco Zigoni

Zawodnicy Venezia FC otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.