Liga włoska - 10. kolejka Serie B: Frosinone Calcio - ASD Trapani Calcio 3-0 (1-0)

W starciu 10. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 30 października, jedenastka Frosinone Calcio wygrała z Trapani Calcio 3-0 (1-0). Mecz na Stadio Benito Stirpe obejrzało 10 855 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie B
2019-10-30 21:00 | Stadion: Stadio Benito Stirpe | Widzów: 10855 | Arbiter: I. Robilotta
Frosinone Calcio
ASD Trapani Calcio
3
0
C. Ciano 1',54',64'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Frosinone Calcio wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Frosinone Calcio w pierwszej minucie spotkania, gdy Camillo Ciano zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Luca Paganini.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Marcowi Moscatiemu z Trapani Calcio. Była to 11. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Frosinone Calcio.

Drugą połowę zespół Trapani Calcio rozpoczął w zmienionym składzie, za Cristiana Cauza, Francesca Golfa weszli Nikola Jakimovski, Giacomo Tulli. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Trapani Calcio: Stefanowi Scognamillowi w 49. i Salvatore Aloiemu w 53. minucie.

W 54. minucie minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów odbił nieudany strzał Camilla Ciana. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Anthony'ego Taugourdeau z Trapani Calcio, a w 60. minucie Nicola Brighentiego z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie w jedenastce Trapani Calcio doszło do zmiany. Luigi Scaglia wszedł za Andreę Colpaniego.

W 64. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Camillo Ciano z Frosinone Calcio. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Francesco Bardi z drużyny gospodarzy.

W tej samej minucie trener Frosinone Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Raffaele Maiella. Na boisko wszedł Nicolas Haas, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 74. minucie Camillo Ciano zastąpił Nicolę Citra. W 86. minucie w jedenastce Frosinone Calcio doszło do zmiany. Mattia Vitale wszedł za Mirka Goriego.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Pettinari
71′ Francesco Bardi
Marco Carnesecchi
Lorenzo Ariaudo
Cristian Cauz46′
Andrea Beghetto
Lorenzo Del Prete
60′ Nicolo Brighenti
Michele Fornasier
Luka Krajnc
Stefano Scognamillo49′
86′ Mirko Gori
Salvatore Aloi53′
71′ Raffaele Maiello
Francesco Matteo Golfo46′
 1′, 54′, 64′ 54′ (k.) 74′ Camillo Ciano
João Afonso Paula Silva
71′ Nicolas Haas
Enrico Canino
Marcus Rohdén
Francesco Corapi
86′ Mattia Vitale
Nikola Jakimovski46′
74′ Nicola Citro
Gregorio Luperini
Federico Dionisi
Luigi Alberto Scaglia62′
Luca Matarese
Giacomo Tulli46′

Przewaga zespołu Trapani Calcio w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Frosinone Calcio, a piłkarzom gości pokazał cztery.