Liga włoska - 10. kolejka Serie B: AS Cittadella - AS Livorno Calcio 1-0 (0-0)

W meczu 10. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 29 października, drużyna AS Cittadella wygrała z AS Livorno 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Pier Cesare Tombolato obejrzało 3 607 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie B
2019-10-29 21:00 | Stadion: Stadio Pier Cesare Tombolato | Widzów: 3607 | Arbiter: D. Minelli
AS Cittadella
AS Livorno Calcio
1
0
F. Proia 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna AS Cittadella wygrała aż pięć razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Davide Agazzi z drużyny gości. Była to 31. minuta spotkania.

Po godzinie gry żółtą kartkę dostał Enrico Del Prato z AS Livorno. W 65. minucie Davide Marsura został zmieniony przez Manuela Marrasa.

Trener AS Cittadella postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Christiana D'Urso i na pole gry wprowadził napastnika Giuseppe Panica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 71. minucie Davide Agazzi został zmieniony przez Federica Vivianiego, co miało wzmocnić zespół AS Livorno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simone Brancę na Federica Proię oraz Žana Celara na Marca Rosafia. W 77. minucie żółtą kartką został ukarany Federico Proia, piłkarz gospodarzy.

Dopiero pod koniec meczu Federico Proia wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Cittadella, strzelając gola w 79. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Amedeo Benedetti.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu czerwoną kartkę obejrzał Federico Proia, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 81. minucie w zespole AS Livorno doszło do zmiany. Filip Raicevic wszedł za Michela Morganellę. Między 82. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom AS Cittadella oraz dwie drużynie przeciwnej.

Lukáš Zima
82′ Davide Adorni
Matija Boben
87′ Amedeo Benedetti
Matteo Di Gennaro
Agostino Camigliano
Lorenzo Gonnelli82′
Christian Mora
Michel Morganella81′
71′ Simone Branca
Antonio Porcino
69′ Christian D'Urso
Davide Agazzi31′ 71′
Nicola Pavan
Enrico Del Prato60′
Alessio Vita
Michele Rocca
76′ Žan Celar
Agostino Rizzo
71′  79′ 77′ 80′ Federico Proia
Luca Rizzo
76′ Marco Rosafio
Federico Viviani71′
69′ Giuseppe Panico
Fabio Mazzeo

Murilo Otávio Mendes

Filip Raiczević81′ 82′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.