Liga włoska - 10. kolejka Serie B: ACD Virtus Entella - Cosenza Calcio 1-0 (0-0)

29 października na Stadio Comunale Chiavari w Chiavari odbyło się starcie 10. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Virtusu Entella i Cosenza Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Virtusu Entella 1-0. Na stadionie zasiadło 1 679 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie B
2019-10-29 21:00 | Stadion: Stadio Comunale Chiavari | Widzów: 1679 | Arbiter: L. Maggioni
ACD Virtus Entella
Cosenza Calcio
1
0
F. Poli 82'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Virtusu Entella wyszła w zmienionym składzie, za Andreę Paolucciego wszedł Krisztián Adorján. W 57. minucie Frank Kanoute zastąpił Mattię Trovata.

W 62. minucie w zespole Virtusu Entella doszło do zmiany. Mirko Eramo wszedł za Lucę Nizzetta. W 63. minucie kartką został ukarany Krisztián Adorján, piłkarz gospodarzy. Chwilę później trener Cosenza Calcio postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Gianlucę Litteriego. Na boisko wszedł Emmanuel Rivière, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 76. minucie w drużynie Cosenza Calcio doszło do zmiany. Jeremy Broh wszedł za Leandra Greca.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Virtusu Entella w 82. minucie spotkania, gdy Fabrizio Poli zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Mirko Eramo.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Virtusu Entella doszło do zmiany. Andrea Settembrini wszedł za Leonarda Sernicolę. W 87. minucie sędzia pokazał kartkę Jaime Báezowi z Cosenza Calcio.

Pietro Perina
11′ Federico Bonini
Araujo Capela Anibal
Carlo Crialese
Angelo Corsi3′
Michele Pellizzer
Tommaso D'Orazio
 82′ Fabrizio Poli
Riccardo Idda
85′ Leonardo Sernicola
Mirko Bruccini
62′ Luca Nizzetto
Leandro Greco76′
46′ Andrea Paolucci
Luca Bittante
46′ 63′ Krisztián Adorján
Daniel Sciaudone
62′ Mirko Eramo
Mattia Trovato57′
85′ Andrea Settembrini
Nicholas Pierini
Marco Toscano
Emmanuel Rivière65′
Manuel De Luca

Claudio Morra

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gości, a w drugiej jedną. Zawodnicy Virtusu Entella dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.