Liga włoska - 10. kolejka Serie B: AC Chievo Werona - FC Crotone 2-1 (0-1)

29 października na Stadio Marc'Antonio Bentegodi w Weronie odbył się mecz 10. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Chievo Werona i FC Crotone. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chievo Werona 2-1. Na stadionie stawiło się 4 000 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie B
2019-10-29 21:00 | Stadion: Stadio Marc'Antonio Bentegodi | Widzów: 4000 | Arbiter: L. Marinelli
S. Nwankwo 25'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć pojedynków drużyna FC Crotone wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Salvatore Molinie z FC Crotone. Była to dziewiąta minuta meczu.

Nieoczekiwanie zawodnicy FC Crotone nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Simeon Tochukwu. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Crotone.

W 56. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Niccolòwi Zanellacie z drużyny gości. W 59. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Niccolò Zanellato, osłabiając zespół gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 56. minucie.

Chwilę później trener FC Crotone postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Lucę Vida. Na boisko wszedł Junior Messias, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 69. minucie Massimo Bertagnoli został zastąpiony przez Emanuele Giaccheriniego. W 72. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Emanuele Giaccherini.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Davide Briviowi, zawodnikowi Chievo Werona. W 77. minucie w drużynie FC Crotone doszło do zmiany. Giovanni Crociata wszedł za Ahmeda Benalego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Chievo Werona przyniosły efekt bramkowy. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Alejandro Rodriguez. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Riccardo Meggiorini.

W 83. minucie Alejandro Rodriguez został zmieniony przez Damira Cetera, co miało wzmocnić drużynę Chievo Werona. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Salvatore Molinę na Mattię Mustacchia. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku arbiter pokazał żółtą kartkę Emanuele Giaccheriniemu z Chievo Werona. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Alex Cordaz
74′ Davide Brivio
Andrea Barberis
69′ Massimo Bertagnoli
Ahmed Benali77′
Salvatore Esposito
Salvatore Molina9′ 85′
Jacopo Segre
Niccolò Zanellato56′ 59′
 81′ 83′ Alejandro Miguel Rodriguez
Jean Lambert Evans
69′  72′ (k.) 90′ Emanuele Giaccherini
Tomislav Gomelt
Joel Obi
Mateo Itrak
Nuno Henrique Pina Nunes
Mattia Mustacchio85′
83′ Damir Ceter Valencia
Francesco Rodio
Manuel Pucciarelli
Moreno Rutten
Pietro Rovaglia
Junior Messias61′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom FC Crotone, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Zespół Chievo Werona w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.