Liga włoska - 1. kolejka Serie C: Vis Pesaro - AC Legnago Salus 2-2 (1-1)

W starciu 1. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 26 września, zespół Visa zremisował z AC Legnago Salus 2-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Stadio Tonino Benelli w Pesarze.

S. Pellizzari 89'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Nagle to piłkarze AC Legnago Salus otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Alex Rolfini.

Drużyna gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, zespół Visa doprowadził do remisu. Gola strzelił Valerio Nava. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 61. minucie Francesco Marcheggiani zastąpił Kevina Cannava. Trener Visa postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Alessandra Eleuteriego i na pole gry wprowadził napastnika Michaela D'Erama. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 73. minucie Leonardo Benedetti został zmieniony przez Lucę Gelonesego, a za Diego Stramaccioniego wszedł na boisko Tommaso Lelj, co miało wzmocnić zespół Visa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lorenza Ranellego na Danila Bulevardiego oraz Aleksa Rolfiniego na Amine Chakir.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Visa w 80. minucie spotkania, gdy Luca Gelonese strzelił drugiego gola.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 89. minucie wynik ustalił Stefano Pellizzari.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Stefano Pellizzari  89′
61′ Alessandro Eleuteri
Armando Perna
Tommaso Farabegoli
Manuel Ricciardi
 30′ Valerio Nava
Alessandro Zanoli
78′ Diego Stramaccioni
Francesco Antonelli82′
73′ Leonardo Benedetti
Matteo Gasperi
Yassine Ejjaki
Mirko Giacobbe86′
Gianmarco De Feo
Lorenzo Ranelli78′
61′ Francesco Marcheggiani
Francesco Grandolfo
Ettore Marchi
Alex Rolfini  16′ 78′
Paolo Bastianello
Flippo Pavoni
78′ Tommaso Lelj
Alessio Girgi
73′  80′ Luca Gelonese
Luca Zanetti
Flavio Lazzari
Danilo Bulevardi78′
Samuel Blue
Gabriele Carannante82′
61′ Kevin Cannavò
Matteo Ferraro
61′ Michael D'Eramo
Marco Leoni
Samuele Faraghini
Amine Chakir78′

Previs Melaca

Lorenzo Sgarbi86′

Zawodnicy Visa dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.

4 października jedenastka Visa zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie Modena FC.