Liga włoska - 1. kolejka Serie C: Virtus Francavilla - SSC Bari 2-3 (2-3)

W pojedynku 1. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 27 września, jedenastka Virtusu Francavilla przegrała z FC Bari 2-3 (2-3). Spotkanie odbyło się na Stadio Giovanni Paolo II we Francavilli Fontanej.

E. D'Ursi 30'

Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół gości trafił do bramki rywala. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Mirco Antenucci.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC Bari, zdobywając kolejną bramkę. W 18. minucie drugiego gola dla jedenastki FC Bari strzelił Tommaso D'Orazio.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 30. minucie wynik na 0-3 podwyższył Eugenio D'Ursi.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Leonardo Perez.

Niedługo później Domenico Franco wywołał eksplozję radości wśród kibiców Virtusu Francavilla, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-3.

Drugą połowę drużyna FC Bari rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tommasa D'Orazia wszedł Cristian Andreoni. W 66. minucie Manuel Marras został zastąpiony przez Leonarda Candellonego.

W 80. minucie w zespole Virtusu Francavilla doszło do zmiany. Federico Mastropietro wszedł za Manuele'a Castoraniego. Chwilę później trener Virtusu Francavilla postanowił wzmocnić linię napadu i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Josepha Ekubana. Na boisko wszedł Francesco Puntoriere, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce FC Bari doszło do zmiany. Francesco Corsinelli wszedł za Mirca Antenucciego.

Zespołowi Virtusu Francavilla zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FC Bari.

Tommaso D'Orazio  18′ 46′
80′ Manuele Castorani
Alessio Sabbione
 45′ Domenico Franco
Raffaele Bianco76′
Pasquale Giannotti
Mattia Maita
Federico Zenuni
Manuel Marras66′
85′ Joseph Ekuban
Mirco Antenucci  5′ 88′
 34′ Leonardo Perez
Alessandro Minelli
80′ Federico Mastropietro
Marco Perrotta
Federico Buglia
Francesco Corsinelli88′
85′ Francesco Puntoriere
Carlo De Risio76′

Leonardo Candellone66′

Simone Simeri66′

Zawodnicy Virtusu Francavilla obejrzeli w meczu sześć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna FC Bari w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższą niedzielę zespół FC Bari będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Teramo Calcio.