Liga włoska - 1. kolejka Serie C: USD Cavese 1919 - US Vibonese Calcio 0-1 (0-0)

W starciu 1. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 26 września, zespół USD Cavese przegrał z US Vibonese 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Comunale Simonetta Lamberti w Cavie dem Tirrenim.

1. kolejka Włochy - Serie C
2020-09-26 20:45 | Stadion: Stadio Comunale Simonetta Lamberti | Arbiter: A. Calzavara
USD Cavese 1919
US Vibonese Calcio
0
1
G. Mattei 58'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka USD Cavese wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka USD Cavese rozpoczęła w zmienionym składzie, za Salvatore Tazzę, Francesca Favasulego weszli Andrea Migliorini, Andrea De Paoli.

Jedynego gola meczu strzelił Giulio Mattei dla zespołu US Vibonese. Bramka padła w tej samej minucie. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie USD Cavese doszło do zmiany. Giuseppe Montaperto wszedł za Riccarda Fortego.

W następstwie utraty gola trener USD Cavese postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Enrica Oviszacha i na pole gry wprowadził napastnika Domenica Germinalego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 77. minucie Luca Lulli zastąpił Marca Cuccurulla.

Giulio Mattei  58′ 77′
46′ Salvatore Tazza
Alex Redolfi
Gianluca Esposito
Danilo Ambro
46′ Francesco Favasuli
Filippo Berardi89′
77′ Luca Lulli
Mario Pugliese
Christian Nunziante
Giorgio Tumbarello
61′ Enrico Oviszach
Leandro Vitiello79′
61′ Riccardo Forte
Alessio Rasi77′
77′ Marco Cuccurullo
Michele Emmausso
46′ Andrea Migliorini
Domenico La Ragione
61′ Giuseppe Montaperto
Alberto Leone
46′ Andrea De Paoli
Marco Spina89′
61′ Domenico Germinale

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom USD Cavese, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Zespół USD Cavese w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.