Liga włoska - 1. kolejka Serie C: SS Juve Stabia - Monopoli Calcio 1966 1-2 (1-0)

W meczu 1. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 27 września, zespół SS Juve Stabia przegrał z SS Monopoli 1-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadio Comunale Romeo Menti w Castellammare di Stabii.

E. Starita 68'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka SS Juve Stabia wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

W 23. minucie za Alessandra Mastallego wszedł Marino Grimaldi.

Wysiłki podejmowane przez drużynę SS Juve Stabia w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie Niccolò Romero dał prowadzenie swojej jedenastce.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SS Juve Stabia.

W 58. minucie w drużynie SS Monopoli doszło do zmiany. Luigi Samele wszedł za Álvara Montera.

W 62. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik SS Juve Stabia Alberto Rizzo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SS Monopoli w 68. minucie spotkania, gdy Ernesto Starita zdobył drugą bramkę. W 72. minucie w jedenastce SS Juve Stabia doszło do zmiany. Roberto Codromaz wszedł za Gianmarca Todisca.

W następstwie utraty bramki trener SS Juve Stabia postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Marina Grimaldiego i na pole gry wprowadził napastnika Vincenzę Della Pietrę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener SS Monopoli postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Marca Piccinniego. Na boisko wszedł Abdoul Guiebre, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w zespole SS Monopoli doszło do zmiany. Matteo Arena wszedł za Lorenza Paolucciego.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Antonio Giosa
62′ (samob.) Alberto Rizzo
Mario Mercadante
72′ Gianmarco Todisco
Simone Sales
Magnus Troest
Massimo Tazzer
Luca Berardocco
Eyob Zambataro
23′ Alessandro Mastalli
Álvaro Montero Fernández58′
 37′ Niccolò Romero
Ernesto Starita  68′
Daniele Lazzari
Nicolas Oliveto
Biagio Maresca
Gabriel Cutrone
72′ Roberto Codromaz
Cristian Nina
23′ 72′ Marino Grimaldi
Luigi Samele58′
Stefano Selvaggio

72′ Vincenza Della Pietra

Mariano Guarracino

Gianmaria Stoecklin

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom SS Juve Stabia, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.