Liga włoska - 1. kolejka Serie C: Ravenna FC - FC Südtirol 1-2 (0-1)

27 września na Stadio Comunale Bruno Benelli w Rawennie odbyło się spotkanie 1. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Revenna FC i FC Südtirol. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Südtirol 2-1.

1. kolejka Włochy - Serie C
2020-09-27 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Bruno Benelli | Arbiter: M. Emmanuele
M. Beccaro 74'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów jedenastka Revenna FC wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół FC Südtirol zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Revenna FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Südtirol w 25. minucie spotkania, gdy Fabian Tait zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Südtirol.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Revenna FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Marcello Sereni.

Niedługo później Marco Beccaro wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Südtirol, strzelając kolejnego gola w 74. minucie spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Jan Polak45′
75′ Daniele Ferretti
Fabian Tait  25′
54′ Marco Meli
Nicolo Gigli
75′ Marco Marozzi
Matteo Rover64′
54′  61′ Marcello Sereni
Mauro Semprini

Jedenastka Revenna FC nie skorzystała ze zmian. Drużyna gości również nie skorzystała ze zmian.

Już w najbliższą niedzielę zespół FC Südtirol zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Ferman.