Liga włoska - 1. kolejka Serie C: Potenza Calcio - Catanzaro 2011 2-1 (2-0)

27 września na Stadio Comunale Alfredo Viviani odbyło się spotkanie 1. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Potenza Calcio i Catanzaro 2011. Mecz zakończył się zwycięstwem Potenza Calcio 2-1.

1. kolejka Włochy - Serie C
2020-09-27 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Arbiter: M. D'Ascanio
M. Carlini 74'

Tuż po rozpoczęciu meczu zespół Potenza Calcio objął prowadzenie. W pierwszej minucie Giovanni Volpe dał prowadzenie swojej jedenastce.

W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania w drużynie Catanzaro 2011 doszło do zmiany. Andrea Risolo wszedł za Francesca Ursa.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Potenza Calcio, zdobywając kolejną bramkę. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Francesco Salvemini.

W 33. minucie Cristian Riggio zastąpił Briana Bayeyego. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 60. minucie Matteo Di Piazza został zmieniony przez Alberta Cristiana, a za Briana Bayeyego wszedł na boisko Salvatore Cusumano, co miało wzmocnić jedenastkę Catanzaro 2011. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lorenza Di Livio na Maria Coppolę oraz Francesca Salveminiego na Alaina-Pierre'a Bacleta. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił z karnego Massimiliano Carlini.

W 77. minucie w zespole Potenza Calcio doszło do zmiany. Gennaro Michael wszedł za Manuela Ricciego. Niedługo później trener Potenza Calcio postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Giovanniego Volpego wszedł Vincenzo Di Somma, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Potenza Calcio utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w jedenastce Potenza Calcio doszło do zmiany. Pietro Cianci wszedł za Alaina-Pierre'a Bacleta.

Drużynie Catanzaro 2011 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Potenza Calcio.

Cristian Riggio33′
77′ Manuel Ricci
Massimiliano Carlini  74′ (k.)
Mattia Sandri
Giacomo Casoli
Enrico Zampa
Francesco Corapi
70′ Lorenzo Di Livio
Francesco Urso9′
 26′ 70′ Francesco Paolo Salvemini
Luca Verna
 1′ 90′ Giovanni Volpe
Matteo Di Piazza60′
Alessandro Santopadre
Serafino Iannì
90′ Vincenzo Di Somma
Rocco Mittica
Jonathan Spedalieri
Paolo Brugnano
Orlando Viteritti
Alberto Cristiano60′
70′ Mario Coppola
Luca Martinelli
Tommaso Alejandro Fontana
Andrea Risolo9′
77′ Gennaro Michael Nigro
Simone Mirarchi
70′ 90′ Alain-Pierre Baclet
Brian Bayeye33′ 60′
90′ Pietro Cianci
Salvatore Cusumano60′
Amil Gassama

Fabio Lorusso

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Catanzaro 2011 dokonał czterech zmian.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Potenza Calcio zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie US Citta di Palermo.