Liga włoska - 1. kolejka Serie C: Piacenza Calcio - SSD FC Grosseto 0-2 (0-0)

W spotkaniu 1. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 27 września, drużyna Piacenza Calcio przegrała z FC Grosseto 0-2 (0-0). Mecz odbył się na Stadio Leonardo Garilli.

E. Galligani 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć jedenastka Piacenza Calcio wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez zespół FC Grosseto w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie Filippo Moscati dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 58. minucie Erdis Kraja został zmieniony przez Emiliana Fratiniego. Między 62. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Grosseto: Filippo Boccardi, Matteo Pedrini, Mattia Polidori, Filippo Moscati, na ich miejsce weszli: Giuseppe Sicurella, Alessandro Sersanti, Sergio Kalaj, Raffaele Russo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Piera Simonettiego, Kayra Floresa, Davide Lamesty zajęli: Gabriele Daniello, Francesco Maio, Nicolas Galazzi. W 83. minucie w drużynie Piacenza Calcio doszło do zmiany. Giorgio Siani wszedł za Antonia Palmę.

W tej samej minucie w zespole Piacenza Calcio doszło do zmiany. Andrea Corbari wszedł za Aleksa Pedone'a.

Trzeba było trochę poczekać, aby Elia Galligani wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Grosseto, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia spotkania. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Erdis Kraja58′
83′ Antonio Palma
Alessandro Raimo
83′ Alex Pedone
Mario Vrdoljak
62′ Pier Luigi Simonetti
Filippo Boccardi66′
Lorenzo Babbi
Elia Galligani  90′
68′ Kayro Flores Heatley
Filippo Moscati  54′ 75′
68′ Davide Lamesta
Matteo Pedrini66′
Valerio Wilfrid Anane
Davide Barosi
Simone Stucchi
Axel Campeol
62′ Gabriele Daniello
Simone Nannola
83′ Andrea Corbari
Tommaso Pierangioli
Giorgio Losa
Alessandro Sersanti66′
Alessio Miceli
Giuseppe Sicurella66′
68′ Nicolas Galazzi
Gheorghe Fomov
68′ Francesco Maio
Raffaele Russo75′
83′ Giorgio Siani

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.