Liga włoska - 1. kolejka Serie C: Perugia Calcio - Alma Juventus Fano 1906 2-2 (0-2)

W starciu 1. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 27 września, zespół Perugia Calcio zremisował z Almą Juventus 2-2 (0-2). Pojedynek odbył się na Stadio Renato Curi.

V. Ferrara 34'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Perugia Calcio wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Almy Juventus otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył Roberto Marino.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almy Juventus w 34. minucie spotkania, gdy Vincenzo Ferrara zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Christian Kouan.

W 54. minucie w jedenastce Perugia Calcio doszło do zmiany. Aleandro Rosi wszedł za Marca Moscatiego. W 55. minucie za Riccarda Cargneluttiego wszedł Ismaila Diop. W tej samej minucie w drużynie Almy Juventus doszło do zmiany. Luigi Sarli wszedł za Vincenza Ferrarę.

Zespół gości niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 20 minut, drużyna Perugia Calcio doprowadziła do remisu. Gola strzelił Federico Melchiorri. Niedługo później trener Almy Juventus postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Simone Paoliniego wszedł Andrea De Vito, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Almy Juventus utrzymać remis.

Trener Perugia Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Vlada Dragomira i na pole gry wprowadził napastnika Salvatore Elię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 81. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Niccolò Monti, Luca Scimia, a na ich miejsce weszli Roberto Marino, Mhando Carte. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Stefano Amadio
77′ Vlad Mihai Dragomir
Mhando Carte Said81′
Marcello Falzerano
Roberto Marino  14′ 81′
 47′ 77′ Christian Kouan Oulaï
Simone Paolini69′
54′ Marco Moscati
Samuele Parlati
 67′ Federico Melchiorri
Riccardo Barbuti
70′ Jacopo Murano
Andrea De Vito69′
54′ Aleandro Rosi
Ismaila Diop55′
Alessandro Tozzuolo
Niccolò Monti81′
77′ Amara Konate
Francesco Rillo
Alberto Lunghi
Alessandro Boccia
70′ Andrea Bianchimano
Mattia Morsucci
77′ Salvatore Elia
Luigi Sarli55′

Luca Daniel Scimia81′

Ludovico mainardi

Thomas Montesi

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Perugia Calcio, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedenastka Perugia Calcio w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.