Liga włoska - 1. kolejka Serie C: Olbia Calcio - US Pontedera 1912 0-1 (0-0)

W spotkaniu 1. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 27 września, jedenastka Olbii Calcio przegrała z US Pontedera 0-1 (0-0). Mecz na Stadio Bruno Nespoli obejrzało 300 widzów.

1. kolejka Włochy - Serie C
2020-09-27 15:00 | Stadion: Stadio Bruno Nespoli | Widzów: 300 | Arbiter: F. Luciani
Olbia Calcio
US Pontedera 1912
0
1
G. Catanese 67'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków jedenastka Olbii Calcio wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

W 21. minucie Luca Piana zastąpił Francesca Vaccara. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół US Pontedera rozpoczął w zmienionym składzie, za Giacoma Benedettiego wszedł Andrea Magrassi.

Jedyną bramkę meczu dla US Pontedera zdobył Giovanni Catanese w 67. minucie. W 69. minucie boisko opuścili piłkarze US Pontedera: Leonardo Stanzani, Alessio Faella, a na ich miejsce weszli Gianluca Barba, Christian Tommasini.

Chwilę później trener Olbii Calcio postanowił wzmocnić formację obronną i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Francesca Pisana. Na boisko wszedł Mattia Pitzalis, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Olbii Calcio doszło do zmiany. Luca Belloni wszedł za Nicholasa Penningtona.

Luca Piana21′
73′ Francesco Pisano
Gianluca Barba69′
Emerson Ramos Borges
Giacomo Benedetti46′
Federico Marigosu
Andrea Caponi
84′ Nicholas Pennington
Lorenzo Bardini
73′ Mattia Pitzalis
Giovanni Benericetti
84′ Luca Belloni