Liga włoska - 1. kolejka Serie C: Juventus U-23 - AC Pro Sesto 2-1 (0-1)

W starciu 1. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 28 września, zespół Juventusu U23 wygrał z AC Pro Sesto 2-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadio Giuseppe Moccagatta w Alessandrii.

A. De Respinis 20'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Nagle piłkarze AC Pro Sesto nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie Alessandro De Respinis dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AC Pro Sesto.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Alessandro Di Pardo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Juventusu U23 w 67. minucie spotkania, gdy Félix Correia zdobył drugą bramkę. W 89. minucie czerwoną kartkę obejrzał Raffaele Alcibiade, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Alessandro Livieri
89′ Raffaele Alcibiade
Andrea Bosco
Luca Coccolo
Denis Caverzasi
 54′ Alessandro Di Pardo
Michele Franco
Radu Drăgușin
Christian Maldini70′
46′ Lucas Oliveira Rosa
Martino Cominetti80′
 67′ 89′ Félix Alexandre Andrade Sanches Correia
Alessandro De Respinis  20′
81′ Alejandro José Marqués Méndez
Cristian Mutton46′
Matteo Bucosse
Federico Del Frate
Timothy Nocchi
Lorenzo Giubilato46′
89′ Tommaso Barbieri
Tommaso Spaviero
81′ Franco Tongya
Claudio Maffei70′
46′ Giacomo Vrioni
Federico Miscioscia

Luca Scapuzzi80′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom AC Pro Sesto przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy nie skorzystał ze zmian. Drużyna AC Pro Sesto także nie skorzystała ze zmian.

Już w najbliższą sobotę zespół Juventusu U23 będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Gorgonzoli. Jego rywalem będzie AS Giana Erminio. Natomiast w niedzielę Carrarese Calcio zagra z drużyną AC Pro Sesto na jej terenie.