Liga włoska - 1. kolejka Serie C: FC Pro Vercelli Calcio - Novara Calcio 1-0 (1-0)

W starciu 1. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 27 września, zespół FC Vercelli zwyciężył z Novarą Calcio 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Stadio Silvio Piola.

M. Rolando 10'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków zespół FC Vercelli wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Jedynego gola z karnego strzelił Mattia Rolando dla drużyny FC Vercelli. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Vercelli.

Drugą połowę drużyna Novary Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Riccarda Collodela, Andreę Cisca weszli Nicolás Schiavi, Gianmarco Zigoni. W 56. minucie Vittorio Pagani został zmieniony przez Francesca Lamannę.

W 75. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Matteo Della Morte, Giovanni Graziano, a na ich miejsce weszli Alessio Zerbin, Mattia Rolando. Na 10 minut przed zakończeniem meczu w zespole Novary Calcio doszło do zmiany. Marco Zunno wszedł za Tommasa Bianchiego. W 87. minucie w jedenastce FC Vercelli doszło do zmiany. Bilal Erradi wszedł za Mattiego Lunda.

Daniele Buzzegoli
87′ Matti Lund Nielsen
Riccardo Collodel46′
 10′ (k.) 75′ Mattia Rolando
Vittorio Pagani56′
Giovanni Bruzzaniti
Andrea Cisco46′
Gianmario Comi
Pablo Andrés González
75′ Alessio Zerbin
Francesco Lamanna56′
75′ Matteo Della Morte
Andrea Lorenzi
87′ Bilal Erradi
Cesare Pogliano
75′ Giovanni Graziano