Liga włoska - 1. kolejka Serie C: Carpi FC 1909 - SS Sambenedettese Calcio 2-0 (1-0)

27 września na Stadio Sandro Cabassi odbył się mecz 1. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Carpi FC i Sambenedettese. Starcie zakończyło się zwycięstwem Carpi FC 2-0.

C. Carletti 32',70'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Carpi FC.

W 23. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Dario D'Ambrosio osłabiając tym samym zespół gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Carpi FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Cristian Carletti.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Carpi FC.

W 61. minucie za Ignacia Liporacego wszedł Alberto Goicoechea. Trener Sambenedettese postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Patrizia Masiniego i na pole gry wprowadził napastnika Facunda Lescana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Carpi FC doszło do zmiany. Carlo Martorelli wszedł za Federica Danovara.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Carpi FC, strzelając kolejnego gola. W 70. minucie Cristian Carletti ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

W 73. minucie Manuel Nocciolini został zmieniony przez Santiago Chacóna, co miało wzmocnić zespół Sambenedettese. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Romea Giovanniniego na Nicola Marcellusiego w 83. minucie oraz Cristiana Carlettiego na Tommasa Biasciego w tej samej minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Tommaso Emanuele Nobile
68′ Federico Danovaro
Ludovico Rocchi
 32′, 70′ 90′ Cristian Carletti
Maximiliano Gastón López
83′ Romeo Giovannini
Manuel Nocciolini73′
Matteo Rossi
Leonardo Fusco
Atila Varga
Jorge Gonzalo Laborda
83′ Nicolò Marcellusi
Alberto Esteban Goicoechea61′
68′ Carlo Martorelli
Simone Lavilla
Sebastiano Sassi
Santiago Chacón73′
90′ Tommaso Biasci
Vittorio Mehmetaj
Jacopo Ferri
Facundo Lescano61′
Michele Vano
Francesco Serafino

Piłkarze gości otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

4 października zespół Sambenedettese rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie AS Gubbio 1910. Tego samego dnia Mantova FC będzie gościć zespół Carpi FC.