Liga włoska - 1. kolejka Serie C: Calcio Padova Spa - Imolese Calcio 1919 0-1 (0-1)

27 września na Stadio Comunale Euganeo odbyło się starcie 1. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Calcio Padova i Imolese Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem Imolese Calcio 1-0.

A. Lombardi 35'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Calcio Padova.

W 23. minucie Daniele Paponi został zmieniony przez Jéffe'a.

Jedyną bramkę meczu dla Imolese Calcio zdobył Alessandro Lombardi w 35. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Imolese Calcio.

W 53. minucie boisko opuścili zawodnicy Calcio Padova: Saber Hraiech, Claudio Santini, a na ich miejsce weszli Emil Hallfredsson, Francesco Nicastro. Niedługo później trener Imolese Calcio postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Alessandra Lombardiego. Na boisko wszedł Alessandro Masala, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 65. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy Imolese Calcio: Gregorio Morachioli, Alessandro Pilati, Danilo Ventola, na ich miejsce weszli: Alessandro Polidori, Filippo Boccardi, Abdoulaye Sall. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Joela Barayego, Simone Della Latty zajęli: Andrea Gasbarro, Davide Buglio. W 83. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alessandro Polidori osłabiając tym samym drużynę gości. W doliczonej pierwszej minucie spotkania w zespole Imolese Calcio doszło do zmiany. Lorenzo Alboni wszedł za Alessandra Provenzana.

Filippo Carini
70′ Joel Baraye
Gabriele Ingrosso
Nahuel Valentini
Alessandro Pilati75′
70′ Simone Della Latta
Michele Rinaldi
Umberto Germano
Ivan Rondanini
53′ Emil Hallfredsson
Alessandro Lombardi  35′ 65′
Enej Jelenič
Alessandro Provenzano90′
Matteo Mandorlini
Emanuele Torrasi
53′ Francesco Nicastro
Gregorio Morachioli65′
23′ Daniele Paponi
Filippo Boccardi75′
70′ Andrea Gasbarro
Cristian Cerretti
Carlo Pelagatti
Manuele Mele
70′ Davide Buglio
Mattia Tonetto
Nicolo Fazzi
Lorenzo Alboni90′
53′ Saber Hraiech
Antonio D'Alena
23′ Jefferson Andrade Siqueira
Alessandro Masala65′
53′ Claudio Santini
Gabriel Mattiolo
Edoardo Soleri
Alessandro Polidori65′ 83′
Aljosa Vasic
Abdoulaye Sall75′

Piłkarze gości dostali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.