Liga włoska - 1. kolejka Serie C: Calcio Catania - Paganese Calcio 1926 1-1 (0-1)

27 września na Stadio Angelo Massimino odbył się pojedynek 1. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Cataniej i Paganese 1926. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

G. Guadagni 15'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Cataniej wygrał aż sześć razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Paganese 1926 otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Giuseppe Guadagni.

W 21. minucie Danilo Gaeta został zastąpiony przez Fabrizia Bramatiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Paganese 1926.

Trener Cataniej postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Kevina Biondiego i na pole gry wprowadził napastnika Emanuele Pecorina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 81. minucie w zespole Paganese 1926 doszło do zmiany. Matteo Perri wszedł za Andreę Isufaja.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Claiton.

W 88. minucie w jedenastce Paganese 1926 doszło do zmiany. Salvatore Costagliola wszedł za Giuseppe Guadagniego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Giulio Carotenuto
 87′ Claiton Machado dos Santos
Emanuele Cigagna
Tommaso Silvestri
Edoardo Sbampato
74′ Andrea Zanchi
Marco Schiavino
74′ Kevin Biondi
Tommaso Squillace
Jacopo Dall'Oglio
Angelo Bonavolontà
46′ Mariano Julio Izco
Danilo Gaeta21′
67′ Giacomo Rosaia
Giuseppe Guadagni  15′ (k.) 88′
63′ Reginaldo Ferreira da Silva
Marcello Di Palma
74′ Alessandro Albertini
Giuseppe Esposito
46′ Kalifa Manneh
Salvatore Costagliola88′
67′ Bruno Leonardo Vicente

Alessandro Arena

63′ Alessandro Gatto

74′ Emanuele Pecorino

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Cataniej, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Zespół Cataniej w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Paganese 1926 będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Unicusano Ternana Calcio.