Liga włoska - 1. kolejka Serie C: AC Feralpi Salo - SS Arezzo 2-1 (2-0)

27 września na Stadio Lino Turina w Salò odbył się mecz 1. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami AC Feralpi i US Arezzo. Starcie zakończyło się zwycięstwem AC Feralpi 2-1.

A. Cutolo 84'

Już na początku meczu to piłkarze AC Feralpi otworzyli wynik. W piątej minucie Luca Miracoli dał prowadzenie swojej jedenastce.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna AC Feralpi, strzelając kolejnego gola. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Luca Guidetti.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 50. minucie Mate Maleš został zmieniony przez Mirka Bortolettiego. Między 57. a 67. minutą, boisko opuścili piłkarze AC Feralpi: Nicholas Rizzo, Lorenzo Gavioli, Luca Miracoli, na ich miejsce weszli: Giorgio Brogni, Tommaso Morosini, Caio de Cenco. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alessandra Piu, Alberta Picchiego zajęli: Diego Borghini, Adama Sane. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił z rzutu karnego Aniello Cutolo.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 86. minucie, w jedenastce AC Feralpi za Ludovica D'Orazia wszedł Denis Hergheligiu, a w zespole US Arezzo Massimiliano Benucci zmienił Christiana Sussiego. Trener US Arezzo postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Niccola Belloniego i na pole gry wprowadził napastnika Diego Zuppela. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole AC Feralpi doszło do zmiany. Nicolas Giani wszedł za Tommasa Ceccarellego.

Jedenastce US Arezzo zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny AC Feralpi.

Alessio Luciani
57′ Nicholas Rizzo
Niccolò Belloni86′
Federico Carraro
Massimiliano Benucci86′
57′ Lorenzo Gavioli
Fabio Foglia
 32′ Luca Guidetti
Mate Maleš50′
86′ Tommaso Ceccarelli
Alberto Picchi67′
86′ Ludovico D'Orazio
Aniello Cutolo  84′ (k.)
 5′ 67′ Luca Miracoli
Alessandro Piu67′
Luca Liverani
Mirko Gagliardotto
57′ Giorgio Brogni
Diego Borghini67′
86′ Nicolas Giani
Filippo Gilli
Lorenzo Messali
Tommaso Maggioni
86′ Denis Hergheligiu
Luca Mosti
Francesco Mezzoni
Aly Nader
57′ Tommaso Morosini
Moris Sportelli
Andrea Petrucci
Mirko Bortoletti50′
Fabio Scarsella
Gabriele Raja
67′ Caio de Cenco
Christian Sussi86′
Niccolò Pinardi
Adama Sane67′
Mattia Tirelli
Diego Zuppel86′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom AC Feralpi przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.