Liga włoska - 1. kolejka Serie B: Reggio Audace FC - AC Pisa 1909 2-2 (1-2)

W meczu 1. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 27 września, drużyna AC Reggiana zremisowała z AC Pisa 2-2 (1-2). Spotkanie odbyło się na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio nell'Emilii.

1. kolejka Włochy - Serie B
2020-09-27 21:00 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Arbiter: D. Paterna
L. Vido 36'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków zespół AC Pisa wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Simone Mazzocchi. Asystę przy bramce zaliczył Igor Radrezza.

Drużyna AC Reggiana niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 17 minut, jedenastka gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Antonio Caracciolo. Przy zdobyciu bramki asystował Robert Gucher.

Między 28. a 32. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom AC Reggiana i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AC Pisa w 36. minucie spotkania, gdy Luca Vido strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Michele Marconi.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AC Pisa: Antoniowi Caracciolowi w 40. i Erosowi Pisanowi w 44. minucie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Riccardo Martinelli z AC Reggiana. Była to 56. minuta meczu. Trener AC Reggiana postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił obrońcę Giuseppe Zampana i na pole gry wprowadził napastnika Gabriela Lunettę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 59. minucie za Lucę Zampara wszedł Mattia Marchi. W 62. minucie boisko opuścili piłkarze AC Pisa: Samuele Birindelli, Alessandro De Vitis, a na ich miejsce weszli Eros Pisano, Danilo Soddimo.

Jedenastka gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 68. minucie bramkę wyrównującą zdobył Riccardo Martinelli. Bramka padła po podaniu Igora Radrezzy.

Między 71. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze AC Reggiana: Simone Mazzocchi, Davide Voltan, Igor Radrezza, na ich miejsce weszli: Nicolò Cambiaghi, Arlind Ajeti, Salvatore Pezzella. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Vida, Roberta Guchera, Nicholasa Siegi zajęli: Gaetano Masucci, Luca Mazzitelli, Simone Palombi. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Francesco Lisi
 68′ 56′ Riccardo Martinelli
Eros Pisano44′ 62′
32′ 58′ Giuseppe Zampano
Marco Varnier
Niko Kirwan
Robert Gucher28′ 77′
Simone Muratore
Marius Mihai Marin
30′ 89′ Igor Radrezza
Nicholas Siega77′
59′ Luca Zamparo
Danilo Soddimo62′
 7′ 79′ Simone Mazzocchi
Michele Marconi
79′ Davide Voltan
Luca Vido  36′ 71′
Matteo Voltolini
Matteo Kucich
79′ Arlind Ajeti
Samuele Birindelli62′
89′ Salvatore Pezzella
Alessandro De Vitis62′
79′ Nicolò Cambiaghi
Lorenzo Masetti
58′ Gabriel Lunetta
Luca Mazzitelli77′
59′ Mattia Marchi
Marco Pompetti

Gaetano Masucci71′

Simone Palombi77′

Giuseppe Sibilli

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.