Liga włoska - 1. kolejka Serie B: Frosinone Calcio - Empoli FC 0-2 (0-1)

26 września na Stadio Benito Stirpe odbył się pojedynek 1. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Frosinone Calcio i Empoli FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Empoli FC 2-0.

A. La Mantia 57'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Empoli FC wygrał aż siedem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie bramkę zdobył Stefano Moreo.

W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dimitriosa Nikolaou z Empoli FC, a w 29. minucie Grigorisa Kastanosa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Empoli FC.

Jedenastka Frosinone Calcio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie wynik ustalił Andrea La Mantia. Asystę zaliczył Aleksa Terzić.

W 61. minucie Matteo Ardemagni został zastąpiony przez Federica Dionisiego. Od 70 minuty boisko opuścili zawodnicy Empoli FC: Andrea La Mantia, Samuele Ricci, Stefano Moreo, Filippo Bandinelli, na ich miejsce weszli: Nedim Bajrami, Samuele Damiani, Kevin Piscopo, Tommaso Fantacci. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Francesca Zampana, Marcusa Rohdéna zajęli: Alessio Tribuzzi, Andrija Novakovich. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Aleksa Terzić
70′ Francesco Zampano
Filippo Bandinelli90′
29′ Grigoris Kastanos
Samuele Ricci77′
Raffaele Maiello
Leo Štulac
70′ Marcus Rohdén
Leonardo Mancuso
61′ Matteo Ardemagni
Roberto Pirrello
70′ Alessio Tribuzzi
Mattia Viti
Mattia Vitale
Davide Zappella
61′ Federico Dionisi
Nedim Bajrami77′
70′ Andrija Novakovich
Samuele Damiani77′

Tommaso Fantacci90′

Kevin Piscopo86′

Davide Merola

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Frosinone Calcio w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.