Liga włoska - 1. kolejka Serie B: Cosenza Calcio - ACD Virtus Entella 0-0

W starciu 1. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 26 września, drużyna Cosenza Calcio zremisowała z Virtusem Entella 0-0. Spotkanie odbyło się na Stadio San Vito-Luigi Marulla.

1. kolejka Włochy - Serie B
2020-09-26 14:00 | Stadion: Stadio San Vito-Luigi Marulla | Arbiter: L. Illuzzi
Cosenza Calcio
ACD Virtus Entella
0
0

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mirka Brucciniego z Cosenza Calcio, a w 31. minucie Andreę Paolucciego z drużyny przeciwnej.

W 36. minucie Andrea Settembrini zastąpił Marca Toscana. W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gianlucę Litteriego z Cosenza Calcio, a w 43. minucie Giuseppe De Lucę z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie w jedenastce Cosenza Calcio doszło do zmiany. Ettore Gliozzi wszedł za Gianlucę Litteriego. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Marco Brescianini z drużyny gości. Była to 65. minuta meczu.

Niedługo później trener Virtusu Entella postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Matteo Brunoriego. Na boisko wszedł Claudio Morra, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w jedenastce Virtusu Entella za Marca Brescianiniego wszedł Cassio Cardoselli, a w zespole Cosenza Calcio Mirko Carretta zmienił Ihsana Sackę. Trener Cosenza Calcio postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Mirka Brucciniego i na pole gry wprowadził napastnika Benjamina Kone'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Filippo De Col
43′ Gianmarco Ingrosso
Fabrizio Poli
Matteo Legittimo
Marco Brescianini65′ 82′
14′ 82′ Mirko Bruccini
Marco Crimi
Daniel Sciaudone
Andrea Paolucci31′
82′ Mirko Carretta
Andrea Settembrini36′
41′ 57′ Gianluca Litteri
Cassio Cardoselli82′
57′ Ettore Gliozzi
Ilias Koutsoupias
82′ Benjamin Lhassine Kone
Marco Toscano36′
Riccardo Moreo
Claudio Morra70′
82′ Ihsan Sacko
Tomi Petrović
Gianluigi Sueva

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Virtusu Entella pokazał trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.