Liga włoska - 1. kolejka Serie B: AC Pisa 1909 - Benevento Calcio 0-0

W meczu 1. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 23 sierpnia, jedenastka AC Pisa zremisowała z Benevento Calcio 0-0. Mecz na Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani obejrzało 8 521 widzów.

1. kolejka Włochy - Serie B
2019-08-23 21:00 | Stadion: Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani | Widzów: 8521 | Arbiter: F. Fourneau
AC Pisa 1909
Benevento Calcio
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań jedenastka AC Pisa wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 36. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom AC Pisa: Alessandrowi De Vitisowi w 58. i Francescowi Bellemu w 61. minucie. W tej samej minucie trener AC Pisa postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Francesca Bellego. Na boisko wszedł Samuele Birindelli, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 70. minucie Gaetano Masucci został zastąpiony przez Asencia. W szóstej minucie doliczonego czasu spotkania arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna AC Pisa.

Lorenzo Montipò
43′ Simone Benedetti
Luca Caldirola
Ramzi Aya
Bright Gyamfi
61′ 61′ Francesco Belli
Gaetano Letizia
36′ Francesco Lisi
Massimo Volta45′
58′ Alessandro De Vitis
Pasquale Schiattarella90′
Robert Gucher
Andrés Felipe Tello Muñoz
Marius Mihai Marin
Benito Nicolas Viola
74′ Luca Verna
Riccardo Improta74′
90′ (k.) Michele Marconi
Marco Sau80′
70′ Gaetano Masucci
Massimo Coda
Andrea D'Egidio
Pier Graziano Gori
Simone Perilli
Niccolo Manfredini
61′ Samuele Birindelli
Lorenzo Del Pinto90′
74′ Marco Pinato
Oliver Kragl
70′ Raúl José Asencio Moraes

Roberto Insigne74′

Wyjątkowa nieporadność napastników AC Pisa była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Benevento Calcio wręczył jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.