Reklama

Reklama

Liga włoska - 0. kolejka Serie C: FC Vercelli - Carrarese Calcio 1-2 (0-0)

15 maja na Stadio Silvio Piola odbył się mecz rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami FC Vercelli a Carrarese Calcio. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Carrarese Calcio 2-1, które wywalczyło awans. Na stadionie zasiadło 1,706 widzów.

15 maja na Stadio Silvio Piola odbył się mecz rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami FC Vercelli  a Carrarese Calcio. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Carrarese Calcio 2-1, które wywalczyło awans. Na stadionie zasiadło 1,706 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna FC Vercelli wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy w jedenastce Carrarese Calcio doszło do zmiany. Francesco Karkalis wszedł za Michele Murola. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Carrarese Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Tommaso Biasci, a murawę opuścił Kevin Piscopo. Tommaso Biasci bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to już jego piąty gol w tegorocznych rozgrywkach.

Reklama

Nagle to piłkarze FC Vercelli otworzyli wynik. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Massimiliano Gatto.

W 58. minucie za Giacoma Ricciego wszedł Luigi Scaglia. A trener FC Vercelli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Simone Rossa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Massimiliano Gatto. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w jedenastce FC Vercelli doszło do zmiany. Simone Emmanuello wszedł za Leonarda Gatta.

Zawodnicy Carrarese Calcio otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 82. minucie bramkę wyrównującą zdobył Giuseppe Caccavallo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie.

W 90. minucie w drużynie FC Vercelli doszło do zmiany. Simone Auriletto wszedł za Umberta Germana.

Niedługo później Tommaso Biasci wywołał eksplozję radości wśród kibiców Carrarese Calcio, strzelając kolejnego gola w czwartej minucie doliczonego czasu meczu starcia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Zawodnicy FC Vercelli dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół FC Vercelli w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości dokonała pięciu zmian.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL