Liga włoska - 0. kolejka Serie B: ASD Spezia Calcio 2008 - AS Cittadella 1-2 (0-1)

17 maja w La Spezi odbył się mecz rozgrywek włoskiej Serie B pomiędzy drużynami ASD Spezia a AS Cittadella. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem AS Cittadella 2-1, który wywalczył awans.

Włochy - Serie B
2019-05-17 21:00 | Stadion: Stadio Alberto Picco | Widzów: 7442 | Arbiter: F. Fourneau
ASD Spezia Calcio 2008
AS Cittadella
1
2
G. Maggiore 52'
G. Moncini 22',66'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków jedenastka AS Cittadella wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Cittadella w 22. minucie spotkania, gdy Gabriele Moncini strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 zdobytych bramek. Asystę zaliczył Mattia Finotto.

Od 29. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom AS Cittadella. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AS Cittadella.

Wysiłki podejmowane przez drużynę ASD Spezia w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie Giulio Maggiore wyrównał wynik meczu.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 66. minucie Gabriele Moncini ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 1-2. Przy zdobyciu bramki pomógł Manuel Iori.

W 68. minucie Mattia Finotto zastąpił Davide Diawa. Chwilę później trener ASD Spezia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Soufiane Bidaoui, a murawę opuścił Emanuel Gyasi. Chwilę później trener AS Cittadella postanowił wzmocnić formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Domenica Frarego. Na boisko wszedł Mirko Drudi, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 72. minucie Giulio Maggiore został zmieniony przez Alessia da Cruza, a za Matteo Ricciego wszedł na boisko Paolo Bartolomei, co miało wzmocnić jedenastkę ASD Spezia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amedeo Benedettiego na Tommasa Cancellottiego. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Alessiowi da Cruzowi z ASD Spezia. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Luca Ghiringhelli
 52′ 72′ Giulio Maggiore
Simone Branca45′
Luca Mora
Manuel Iori
85′ Matteo Ricci
Nicholas Siega29′
69′ Emanuel Quartsin Gyasi
Andrea Bussaglia
85′ Paolo Bartolomei
Luca Parodi
Marco Crimi
Simone Pasa
72′ 90′ Alessio da Cruz
Federico Proia
Alberto De Francesco
Andrea Schenetti
69′ Soufiane Bidaoui
Davide Djily Diaw68′
Nicholas Pierini
Stefano Scappini

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom AS Cittadella wręczył trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.