Frosinone Calcio - Urbs Sportiva Reggina 1914 1-1 (0-1). Liga włoska - 19. kolejka Serie B

W starciu 19. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 23 stycznia, drużyna Frosinone Calcio zremisowała z Urbsem Sportiva Reggina 1914 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadio Benito Stirpe.

M. Folorunsho 29'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Urbsu Sportiva Reggina 1914 wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie arbiter pokazał kartkę Przemysławowi Szymińskiemu, zawodnikowi Frosinone Calcio.

Nagle to piłkarze Urbsu Sportiva Reggina 1914 otworzyli wynik. W 29. minucie dającego prowadzenie gola dla drużyny Urbsu Sportiva Reggina 1914 strzelił Michael Folorunsho. Przy zdobyciu bramki pomagał Jeremy Menez.

W 33. minucie kartkę obejrzał Lorenzo Crisetig z Urbsu Sportiva Reggina 1914. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Urbsu Sportiva Reggina 1914.

Trener Frosinone Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alessia Tribuzziego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Lorenzo Ariaudo. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. Drugą połowę jedenastka Frosinone Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Piotra Parzyszka wszedł Grigoris Kastanos.

Niestety Nicolas bramkarz Urbsu Sportiva Reggina 1914 nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Alessandra Plizzariego - rezerwowego bramkarza zespołu. W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcusa Rohdéna z Frosinone Calcio, a w 59. minucie Jeremy'ego Meneza z drużyny przeciwnej. W 61. minucie Raffaele Maiello został zmieniony przez Daniela Bolocę.

Między 65. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 78. minucie Lorenzo Crisetig został zmieniony przez Ricarda Faty'ego, a za Claudiu Micovschiego wszedł na boisko Daniele Liotti, co miało wzmocnić jedenastkę Urbsu Sportiva Reggina 1914. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Carrara na Andreę Tabanellego. W 84. minucie Andrea Tabanelli wyrównał wynik meczu z karnego.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Ivan Lakićević83′
16′ Przemysław Szymiński
Giuseppe Loiacono
46′ Lorenzo Ariaudo
Thiago Rangel Cionek
58′ Marcus Rohdén
Gianluca Di Chiara71′
Alessandro Salvi
Nicolò Bianchi
61′ Raffaele Maiello
Claudiu Micovschi78′
65′ Francesco Zampano
Mario Szitum
82′ Marco Carraro
Lorenzo Crisetig33′ 78′
46′ Piotr Parzyszek
Marco Rossi
61′ Daniel Boloca
Dimitris Stavropoulos
Mirko Gori
Enrico Del Prato
46′ Grigoris Kastanos
Ricardo Faty78′
82′  84′ (k.) Andrea Tabanelli
Nicola Bellomo
46′ Alessio Tribuzzi
Germán Gustavo Denis
Mattia Vitale
Giuseppe Domanico

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Urbsu Sportiva Reggina 1914 w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Jedenastka Frosinone Calcio w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.