Frosinone Calcio - Unicusano Ternana Calcio 1-1 (1-0). Liga włoska - 16. kolejka Serie B

W meczu 16. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 4 grudnia, drużyna Frosinone Calcio zremisowała z Unicusanem Ternana Calcio 1-1 (1-0). Mecz na Stadio Benito Stirpe obejrzało 5 409 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Szymińskiego występującego we Frosinone Calcio.

16. kolejka Włochy - Serie B
2021-12-04 14:00 | Stadion: Stadio Benito Stirpe | Widzów: 5409 | Arbiter: Francesco Cosso
Frosinone Calcio
Unicusano Ternana Calcio
1
1
G. Charpentier 17'
S. Pettinari 51'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Fabriziowi Pagherze z Unicusana Ternana Calcio.

Tymczasem zawodnicy Frosinone Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 17. minucie bramkę zdobył Gabriel Charpentier. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Francesco Zampano.

W 19. minucie Fabrizio Paghera zastąpił Stefana Pettinariego. W 25. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Federicowi Gattiemu, zawodnikowi gospodarzy. W 26. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Federico Gatti z Frosinone Calcio i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 25. minucie.

W 28. minucie w zespole Frosinone Calcio doszło do zmiany. Tiago Casasola wszedł za Alessia Zerbina. W 44. minucie żółtą kartkę obejrzał Matteo Cotali z drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Frosinone Calcio.

Drużyna Unicusana Ternana Calcio wyrównała wynik meczu. W 51. minucie bramkę wyrównującą zdobył Stefano Pettinari.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stefana Pettinariego, piłkarza Unicusana Ternana Calcio. Trener Unicusana Ternana Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił obrońcę Ivana Kontka i na pole gry wprowadził napastnika Christiana Capone'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 62. minucie w zespole Unicusana Ternana Calcio doszło do zmiany. Aniello Salzano wszedł za Federica Furlana.

A trener Frosinone Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emanuele Cicerellego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Luigi Canotto. Między 67. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze Frosinone Calcio: Matteo Ricci, Gabriel Charpentier, na ich miejsce weszli: Raffaele Maiello, Camillo Ciano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Salima Diakite'a, Alfreda Donnarummy zajęli: Luca Ghiringhelli, Simone Mazzocchi. W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Salima Diakite'a z Unicusana Ternana Calcio, a w 87. minucie Emanuele Cicerellego z drużyny przeciwnej.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Salim Diakite70′ 75′
25′ 26′ Federico Gatti
Frederik Hillersborg Sørensen
Przemysław Marek Szymiński
Marco Capuano
44′ Matteo Cotali
Bruno Martella
Daniel Boloca
Fabrizio Paghera9′ 19′
Luca Garritano
Anthony Partipilo
67′ Matteo Ricci
Federico Furlan62′
67′ Luigi Canotto
Ivan Kontek61′
 17′ 68′ Gabriel André Joseph Charpentier
Ilias Koutsoupias
28′ Alessio Zerbin
Alfredo Donnarumma75′
Victor De Lucia
Titas Krapikas
Stefano Minelli
Tommaso Vitali
28′ Tiago Matías Casasola
Matija Boben
67′ 87′ Emanuele Cicerelli
Leonardo Mazza
67′ Raffaele Maiello
Aniello Salzano62′
Alessio Tribuzzi
Simone Mazzocchi75′
68′ Camillo Ciano
Diego Peralta
Andrija Novakovich
Stefano Pettinari19′  51′ 55′
Alexander Satariano

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Frosinone Calcio w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Drużyna gospodarzy wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Unicusana Ternana Calcio wymienił pięciu graczy.